Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 22 • L 22
14C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
22C
Czw
23C
Pt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleOprawca Oliwii znęcał się nad całą rodziną? Matka złożyła doniesienie
dariusz_w_zatrzymanie_policja
08.11.2016 | 00:57

Oprawca Oliwii znęcał się nad całą rodziną? Matka złożyła doniesienie

Na zdjęciu: Do zatrzymania Dariusza W. doszło w niedzielę, 30 października.

Fot. KWP Bydgoszcz

Nowe informacje w sprawie Dariusza W. podejrzewanego o skatowanie czteromiesięcznej córki Oliwii – partnerka mężczyzny twierdzi, że ten znęcał się także nad nią i starszą córką pary.

CZYTAJ TAKŻE: Mała Oliwia walczy o życie w szpitalu. Domniemany oprawca w areszcie

Zeznania kobiety oznaczają nowy wątek w bulwersującej sprawie, o której informowaliśmy już kilkakrotnie. Jak wynika z jej relacji, Dariusz W. miał stosować przemoc regularnie już od 2012 roku. 22-latka twierdzi, że złożyła zawiadomienie dopiero teraz, gdyż wcześniej W. szantażował ją i używał wobec niej gróźb. Przypomnijmy – pierwotnie para twierdziła, że rozległe obrażenia małej Oliwii spowodowane są uderzeniem dziecka kubkiem-niekapkiem przez dwuletnią siostrę. Biegli podważyli jednak tę wersję.

Prokuratura Bydgoszcz-Północ prowadząca dotąd postępowanie przeciwko Dariuszowi W. o uszkodzenie ciała i narażenie młodszej córki na utratę zdrowia bądź życia, teraz włączy do akt również wątek znęcania się nad pozostałymi najbliższymi. Śledztwo ma toczyć się w kierunku artykułu 217 Kodeksu karnego – „Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.  Ścigane jest z oskarżenia prywatnego.

Z tytułu dotychczasowych zarzutów Dariuszowi W. grozi do pięciu lat więzienia. Od 31 października mężczyzna przebywa w areszcie.

Powiązane treści