Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h NW
H 9 • L 9
10C
Pt
16C
Sob
19C
Nd
24C
Pon
18C
Wt
Metropolia BydgoskaInowrocławInwestycjeOsiedle Piastowskie I z pięknymi parkowymi alejkami [ZDJĘCIA]
Osiedle Piastowskie I z pięknymi parkowymi alejkami 03
30.04.2017 | 09:22

Osiedle Piastowskie I z pięknymi parkowymi alejkami [ZDJĘCIA]

Ulubione miejsce spacerów nabrało nowego blasku.

Na zdjęciu: Odnowione alejki na Osiedlu Piastowskim I - ulubione miesce spacerów mieszkańców tej części Inowrocławia.

Fot. UMI

Zakończyła się inwestycja na osiedlu Piastowskim. Polegała na budowie alejek na skwerze. Miejsce chętnie i licznie odwiedzane, zwłaszcza przez starszych mieszkańców, nabrało nowego blasku.

Inwestycję wpisano do planów, a jednym z argumentów było to, że skwer przy ul. Jagiełły jest największym na osiedlu Piastowskim I. Starsi mieszkańcy bardzo lubią tam odpoczywać, a młodsi korzystają ze znajdującego się w tym miejscu okazałego placu zabaw.

Zakres robót obejmował rozebranie nawierzchni z kostki betonowej, która została oczyszczona i ponownie położona, rozebranie starej nawierzchni, krawężników i schodów betonowych, a następnie budowę nowych alejek z betonowej kostki oraz obsianie parku trawą.

Mieszkańcy osiedla,  po remoncie, wyrażają duże zadowolenie z inwestycji.

To bardzo dobry pomysł, aby zrobić nową nawierzchnię tam, gdzie była już bardzo zniszczona. Dziękuję w imieniu wszystkich, zwłaszcza tych starszych mieszkańców – powiedział  jeden z nich.

Jeszcze w tym roku zostanie przygotowany projekt kompleksowego remontu alejek na skwerze na osiedlu Piastowskim III w okolicach tzw. stawku.

 

Podobne wpisy

Powiązane treści