Bydgoszcz
17C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 17 • L 17
15C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
19C
Sob
17C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOsielsko: Zadbasz o swoje serce korzystając z darmowych badań!
Badanie serca (Copy)
02.08.2016 | 09:25

Osielsko: Zadbasz o swoje serce korzystając z darmowych badań!

Na zdjęciu: Konsultacji prozdrowotnych nigdy za wiele...

Fot. materiały organizatora

W niedzielę, 7 sierpnia br. w godzinach 10.00-18.00 w Centrum Handlowym Galeria Osielsko w Osielsku k. Bydgoszczy  odbędzie się bezpłatna akcja profilaktyczna w ramach ogólnopolskiego projektu „Zadbaj o swoje serce”.

Każda osoba, która w tym czasie odwiedzi miasteczko medyczne, będzie mogła wykonać darmowe badanie EKG, sprawdzić poziom cholesterolu  i glukozy, zmierzyć ciśnienie, wykonać analizę składu ciała oraz skorzystać z konsultacji lekarskich, dietetycznych oraz sportowych. Wszystko dostępne będzie bezpłatnie i bez skierowania.

Akcja ma na celu ułatwienie społeczeństwu dostępu do specjalistów z zakresu kardiologii, dietetyki oraz trenerów sportowych, a także wykonanie szeregu podstawowych badań profilaktycznych. Wszystko w trosce o najważniejszy organ ludzkiego ciała – serce.

Osoby odwiedzające miasteczko medyczne, zlokalizowane w pasażu centrum handlowego, będą mogły nie tylko bezpłatnie i „od ręki” skorzystać ze wszystkich aktywności, jakie przygotowali organizatorzy oraz partnerzy projektu „Zadbaj o swoje serce”. W gabinecie EKG będzie można wykonać pełne, dwunastoodprowadzeniowe  badanie, którego zapis będzie analizowany w dwóch niezależnych gabinetach lekarskich.

W ramach stanowiska Badań i Pomiarów sprawdzony zostanie poziom cholesterolu, glukozy, wysokość ciśnienia tętniczego oraz obliczony zostanie wskaźnik BMI. W strefie dietetycznej specjaliści przeprowadzą analizę składu ciała oraz podpowiedzą, jaka dieta będzie odpowiednia dla  serca zaś w Strefie Aktywnego Serca wykwalifikowany trener doradzi, jakie sporty można uprawiać w domowym zaciszu oraz wyjaśni, dlaczego warto codziennie spacerować.

„Zadbaj o swoje serce” to największa tego typu kampania w Polsce, organizowana nieprzerwanie od 10 lat w galeriach handlowych na terenie całego kraju. W ciągu każdego roku podczas odwiedzin  35 lokalizacji udaje się sprawdzić kondycję ponad 40 000 serc!

Powiązane treści