25C
24C
27C
28C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOsiem medali lekkoatletów Zawiszy i BKS-u na mistrzostwach Polski w Toruniu
Kinga Gacka_MP juniorów w lekkiej atletyce Toruń 2018_Błażej Baumgart
12.02.2018 | 16:31

Osiem medali lekkoatletów Zawiszy i BKS-u na mistrzostwach Polski w Toruniu

Lekkoatleci z Bydgoszczy sięgnęli po trzy złote medale.

Na zdjęciu: Kinga Gacka zdobyła złoty medal w biegu na 300 metrów.

Wysyp medali na lekkoatletycznych młodzieżowych mistrzostwach Polski w Toruniu w kategoriach U-18 i U-20. Zawodnicy Zawiszy i BKS-u w grodzie Kopernika wywalczyli łącznie aż osiem medali.

Trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe – z tyloma medalami z Torunia wyjechali lekkoatleci dwóch bydgoskich klubów. Podczas zmagań w Arenie Toruń, na najwyższym stopniu podium stanął tyczkarz Zawiszy Sebastian Chmara jr. Uzyskał wynik 4,65 m, a wszystkie wysokości pokonywał już w pierwszym podejściu. Rekord kraju w tej kategorii wynosi 5,40 m i należy do Łukasza Michalskiego. Złote medale wywalczyły także Adrianna Sułek (Zawisza) w skoku w dal – 5,95 m i Kinga Gacka (BKS), która w biegu na 300 metrów uzyskała czas 38,80 sek, który jest jednocześnie wyrównaniem jej rekordu życiowego oraz najlepszego rezultatu w kategorii U-18 w kraju.

Oprócz złota w skoku w dal, Sułek została także wicemistrzynią Polski w biegu na 60 m przez płotki (U-20). W finałowym biegu (jej czas 8,57 sek.), przegrała tylko z Klaudią Wojtunik (Resovia Rzeszów – 8,40 sek). W konkurencji trójskoku, srebrny medal zdobyła Nicole Kraska (BKS), uzyskując wynik 12,34 m.

W konkursie skoku w dal Kraska stanęła na najniższym stopniu podium. Jej rezultat – 5,74 m, to jednocześnie jej najlepszy wynik w karierze. Brązowe medale zdobyli także zawodnicy Zawiszy. Victoria Kalitta w rywalizacji tyczkarek (U-18) pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,75 m, zaś w skoku wzwyż (U-18) Gracjan Wiśniewski uzyskał 1,95 m.