Bydgoszcz
10C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 1km/h ESE
H 10 • L 10
22C
Czw
24C
Pt
26C
Sob
26C
Nd
27C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczOsiemnaście mandatów plonem działania policjantów nocą
policja_1200x800
05.09.2016 | 16:42

Osiemnaście mandatów plonem działania policjantów nocą

To była kolejna akcja pn. „Alkohol, narkotyki – brak biletów powrotnych”.

Na zdjęciu: Radiowóz.

Fot. Stanisław Gazda

„Alkohol, narkotyki – brak biletów powrotnych”- w miniony weekend bydgoscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania prewencyjne, w tym również nocne, służące porządkowi i bezpieczeństwu na ulicach naszego miasta.

Działania pn. „ Alkohol, narkotyki- brak biletów powrotnych” prowadzone są co weekend na ulicach Bydgoszczy, w nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę (3-4.09.2016) w godzinach 22:00-06:00.

W działaniach wzięło udział łącznie 66 policjantów z różnych komisariatów i wydziałów komendy miejskiej w Bydgoszczy. Mundurowych wspierało 4 strażników miejskich. Prewencyjne działania miały na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących oraz zapobieganie naruszeniom prawa na terenie miasta.

Policyjne kontrole nie ograniczyły się wyłącznie do ulic i pojazdów. Funkcjonariusze byli w okolicach parków, pubów i dyskotek. Dodatkowo jeden z policjantów pełnił służbę na stanowisku miejskiego monitoringu, skąd zarządzał patrolami w przypadku zauważenia sytuacji naruszenia ładu i porządku publicznego.

Podczas nocnych działań nie obyło się bez mandatów karnych dla osób, które rażąco złamały obowiązujące przepisy. Funkcjonariusze nałożyli 18 mandatów, a w 16 przypadkach interwencje zakończyły się pouczeniami. Wylegitymowali ponad 77 osób.

Powiązane treści