Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -5 • L -5
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOskar Ajtner-Gollob w finale Srebrnego Kasku. Inni także jeździli
Prezentacja Polonii Bydgoszcz na sezon 2016 - LG (18)
10.06.2016 | 15:27

Oskar Ajtner-Gollob w finale Srebrnego Kasku. Inni także jeździli

Żulowcy Polonii mają za sobą pracowite dni.

Na zdjęciu: Oskar Ajtner-Gollob podczas prezentacji zespołu przed rozpoczęciem sezonu 2016.

Fot. Leszek Grabowski

Oskar Ajtner-Gollob wywalczył w środę w Rzeszowie awans do finału Srebrnego Kasku. Oprócz młodzieżowca Polonii w ostatnich dniach startowali także inni żużlowcy bydgoskiego klubu.

Gollob w Rzeszowie zdobył 9 punktów (3,2,,2, 0, 2) i uplasował się na siódmym miejscu. Zawody wygrał Hubert Łęgowik, a na podium uplasowali się też Daniel Kaczmarek i Rafał Karczmarz. Finał odbędzie się 6 sierpnia w Rawiczu.

Dzień wcześniej najmłodszy z klanu Gollobów wraz z pozostałymi bydgoskimi juniorami rywalizował w Toruniu w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Pomorza. 21-latek zajął piątą lokatę, Damian Stalkowski był ósmy, Patryk Sitarek – trzynasty, a Tomasz Orwat – czternasty. Najlepszy okazał się Mike Trzensiok.

W ligach zagranicznych jedenaście punktów Wiktora Kułakowa nie uchroniło Turbiny Bałakowo przed porażką z Wostokiem Władywostok (39:51), a Jesper Soegaard, zdobywając 7 punktów i bonus, przyczynił się do zwycięstwa Esbjergu nad Holstebro.

Na najbliższy weekend nie zaplanowano meczów Nice PLŻ. 19 czerwca poloniści pojadą w Gdańsku.

Podobne wpisy

Powiązane treści