Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 25 • L 25
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOskar Ajtner-Gollob w finale Srebrnego Kasku. Inni także jeździli
Prezentacja Polonii Bydgoszcz na sezon 2016 - LG (18)
10.06.2016 | 15:27

Oskar Ajtner-Gollob w finale Srebrnego Kasku. Inni także jeździli

Na zdjęciu: Oskar Ajtner-Gollob podczas prezentacji zespołu przed rozpoczęciem sezonu 2016.

Fot. Leszek Grabowski

Oskar Ajtner-Gollob wywalczył w środę w Rzeszowie awans do finału Srebrnego Kasku. Oprócz młodzieżowca Polonii w ostatnich dniach startowali także inni żużlowcy bydgoskiego klubu.

Gollob w Rzeszowie zdobył 9 punktów (3,2,,2, 0, 2) i uplasował się na siódmym miejscu. Zawody wygrał Hubert Łęgowik, a na podium uplasowali się też Daniel Kaczmarek i Rafał Karczmarz. Finał odbędzie się 6 sierpnia w Rawiczu.

Dzień wcześniej najmłodszy z klanu Gollobów wraz z pozostałymi bydgoskimi juniorami rywalizował w Toruniu w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Pomorza. 21-latek zajął piątą lokatę, Damian Stalkowski był ósmy, Patryk Sitarek – trzynasty, a Tomasz Orwat – czternasty. Najlepszy okazał się Mike Trzensiok.

W ligach zagranicznych jedenaście punktów Wiktora Kułakowa nie uchroniło Turbiny Bałakowo przed porażką z Wostokiem Władywostok (39:51), a Jesper Soegaard, zdobywając 7 punktów i bonus, przyczynił się do zwycięstwa Esbjergu nad Holstebro.

Na najbliższy weekend nie zaplanowano meczów Nice PLŻ. 19 czerwca poloniści pojadą w Gdańsku.

Podobne wpisy

Powiązane treści