Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 10
13C
Czw
13C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
8C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaOstatni weekend w Tripie. Zapadła decyzja o zamknięciu lokalu
Brda-rzeka-trip-1200x800-JW
14.09.2016 | 13:02

Ostatni weekend w Tripie. Zapadła decyzja o zamknięciu lokalu

Klub zostanie zamknięty po 18 latach działalności.

Na zdjęciu: To miejsce dla wielu osób nie będzie już takie samo.

Fot. JW

Miejsce, określane jako najbardziej studencki klub w Bydgoszczy, już niedługo zniknie z imprezowej mapy miasta. Informacja o zamknięciu Tripa zaskoczyła przede wszystkim tych, którzy pojawili się tam choć raz i poznali panujący w lokalu klimat. Skąd taka decyzja?

Pewna formuła funkcjonowania lokalu się wyczerpała, nie pomógł również wiosenny pożar, który całkowicie zniszczył taras. Dlatego wspólnie z właścicielem podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności i organizacji pożegnalnego weekendu , dla wszystkich, którzy Tripa darzyli i darzą ogromnym sentymentem – mówi Jakub Moliński, menadżer klubu.

Pożegnalny weekend odbędzie się pod koniec tego miesiąca. W następny piątek, 23 września zaplanowano ostatni turniej darta w Tripie. Swoich sił przy tripowych tarczach będą mogli spróbować ci, którzy nigdy tego nie robili, jak i doświadczeni gracze.  – Przez lata TRIP wychował wielu zawodników , którzy zdobywali medale między innymi mistrzostw Europy. Zawsze tripowe drużyny liczyły się w rozgrywkach ligowych, dlatego piątek to turniejowe pożegnanie – dodaje Jakub.

Ostatnią imprezę w Tripie zaplanowano na 24 września. Spotkanie z klubową, tripową rodziną rozpocznie się o godz. 20:00. Podczas niego pojawią się m.in. osoby, które przez lata prowadziły imprezy w Tripie. Każdy z tych gości ma mieć czas na chociaż krótki występ. Tego dnia nie zabraknie nie tylko dobrej zabawy, ale również wspomnień sytuacji, do których doszło w klubie. Na górnym piętrze stworzony zostanie pokaz zdjęć ze wszystkich lat działalności lokalu. Będą to m.in. relacje z imprez. Pojawią się również zdjęcia z prywatnych galerii. – Będzie ciekawie! – zapewnia Moliński.

Osoby, które mają wiele wspomnień związanych z tym miejscem, nie kryją swojego rozczarowania. Wiele par poznało się w tym lokalu, a niektóre z tych związków zakończyły się ślubem. Klub studencki był znany przede wszystkim tym, którzy swoje studia zakończyli już kilka lat temu. Młodsze osoby niestety coraz rzadziej wybierały to miejsce, chociaż lokal kusił ciekawymi promocjami. To właśnie w Tripie wprowadzono legendarne happy hour, co pozwalało studentom kupić piwo za jedyne 2 zł.

Jednak do odwiedzin w klubie zachęcało coś więcej niż dobre promocje. W lokalu panował wyjątkowy klimat. Przyjazna, rodzinna atmosfera sprawiała, że dla niektórych osób to miejsce było nawet drugim domem. To właśnie tacy ludzi tworzyli społeczność tzw. Tripozaurów. Członkowie tej grupy pomimo upływu lat starali się ze sobą spotykać i specjalnie dla nich organizowane były Zjazdy Tripozaurów. Łącznie odbyło się pięć takich spotkań.

Co powstanie w charakterystycznym budynku przy ul. Św. Floriana 22? Tego jeszcze nie wiadomo. – Budynek był wynajmowany od osoby prywatnej, więc jego przyszłych losów póki co niestety nie znamy – mówi Jakub Moliński.

Powiązane treści