Bydgoszcz
5C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SSW
H 5 • L 5
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
21C
Nd
19C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaOstatnia impreza w Widzimisie
Widzimisię - LG (1)
29.01.2016 | 15:44

Ostatnia impreza w Widzimisie

Na zdjęciu: Klubokawiarnia Widzimisie znajduje się przy Placu Kościeleckich 5 I 1/2

Fot. Leszek Grabowski

Pierwsza klubokawiarnia w stylu Slow Food w Bydgoszczy przestanie tętnić życiem. Lokal Widzimisie zostanie zamknięty jeszcze w tym miesiącu.

To oryginalne miejsce zaczęło funkcjonować w 2013 roku. W budynku dawnej myjni samochodowej powstała knajpa dla ludzi ceniących alternatywne podejście do życia. Do niesztampowego stylu klubokawiarni przekonało się wiele osób, które odwiedzało lokal nie tylko podczas imprez organizowanych w weekendy, ale także w ciągu tygodnia. Klienci Widzimisie mogli (i mogą jeszcze na pewno przez kilka dni) m.in. napić się kawy, zjeść dobre jedzenie. W lokalu powstał również specjalny sklep oferujący ubrania i dodatki młodych niezależnych projektantów i marek.

To nie ekonomia jest powodem zamknięcia klubokawiarni. Właściciel lokalu wyjaśnia, że z przyczyn osobistych musi zrezygnować z prowadzenia tego miejsca. Trwają poszukiwania osoby, która chciałaby przejąć knajpę. Być może klubokawiarnia nadal będzie funkcjonować pod tą samą nazwą, lecz jeszcze tego nie wiadomo.

Impreza pożegnalna odbędzie się 30 stycznia i rozpocznie się o godz. 20:00.

To już kolejny lokal w Bydgoszczy, który kończy swoją działalność w styczniu. Na początku roku przestała funkcjonować Klubokawiarnia Comics Soon Coffee. Natomiast w lutym zostanie zamknięty klub The One, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Powiązane treści