Bydgoszcz
8C
Słonecznie
39% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 8 • L 8
7C
Pt
5C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
14C
Wt
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBlogiOtwarte ucho
SONY DSC
17.11.2016 | 11:16

Otwarte ucho

Prezydent Bruski składa kolejne obietnice, których zapewne nie dotrzyma.

Na zdjęciu:

Fot.

To właściwie świetna wiadomość. Prezydent Bruski obiecuje (w projekcie budżetu na 2017 rok) wielkie w mieście inwestycje. Nic tylko się cieszyć. Ale. Jest ale.

Jak pan Bruski obiecuje, to wzorem swej partii tylko obiecuje. Już nie przypomnę jego przedwyborczych obietnic, także tej o przejęciu portu lotniczego, ale może warto przypomnieć ubiegłoroczne (2015 r.) zapowiedzi inwestycyjne. Też były ogromne. I była po połowie roku 2016 korekta inwestycji o 100 milionów złotych.  Oby tym razem obietnice stały się bardziej realnymi, wszak 2017 rok, to tylko  nieco ponad 350 dni do kolejnych wyborów, a sukcesów trzeba. Chociaż wątpię czy jakiekolwiek sukcesy są dla bydgoszczan argumentem. Pewnie znowu zdecyduje polityka, a PO, którą reprezentuje Bruski raczej na politycznej fali się obecnie nie znajduje. Zresztą jest duże prawdopodobieństwo nowej ordynacji wyborczej, która  pozwoli prezydentom  sprawować władzę tylko dwie kadencje pod rząd.

A na zdjęciu nie przysłowiowe ucho od śledzia, ale ucho otwarte na kolejne wiekopomne obietnice. Słuchać zawsze można.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Podobne wpisy

Powiązane treści