Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 19 • L 19
22C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
26C
Sob
23C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOtwarto koperty w przetargu na rower miejski. Kto złożył najtańszą ofertę?
rower miejski, bikeu, bra - st
21.08.2017 | 12:44

Otwarto koperty w przetargu na rower miejski. Kto złożył najtańszą ofertę?

Nowy sezon przyniesie wiele zmian w systemie BRA.

Na zdjęciu: BikeU złożyło najtańszą ofertę.

Fot. ST

W poniedziałek nastąpiło otwarcie ofert na obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w najbliższych trzech latach. Przyszłoroczny sezon przyniesie spore zmiany w funkcjonowaniu miejskiego jednośladu.

W przetargu wystartowały cztery firmy. Najtańszą ofertę złożył obecny operator sieci, BikeU, który zaproponował 5,525 mln zł za trzyletnią obsługę systemu.  Droższe były konsorcjum Kabit i Megasonic (5,583), WIM System (5,896) i NextBike Polska (6,262). Teraz urzędnicy będą analizować złożone oferty, co ma im zająć dwa-trzy miesiące. Wśród decydujących kryteriów są cena i zadeklarowany czas reakcji na usuwanie zgłaszanych usterek.

Trzy lata temu warszawska firma za obsługę mniejszej liczby rowerów zaproponowała 3,6 mln zł. W ramach nowej umowy uruchomionych zostanie szesnaście nowych stacji, a do systemu włączony zostanie Fordon. Sieć może być też rozbudowana w trakcie trwania umowy o przystanki na Osowej Górze i Czyżkówku. Następny sezon BRA rozpocznie się w marcu przyszłego roku.   Czytaj więcej o sieci roweru miejskiego o 2018 roku – tutaj.

Powiązane treści