Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 0 • L 0
-4C
Czw
-4C
Pt
1C
Sob
3C
Nd
-2C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeOTWIERACZ 2018 na Różopolu [ZDJĘCIA]
17.06.2018 | 20:46

OTWIERACZ 2018 na Różopolu [ZDJĘCIA]

Dżem i Ewelina Lisowska - to tegoroczne gwiazdy Otwieracza, który odbywa się na Różopolu w niedzielę 17 czerwca.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Tradycyjne powitanie lata w Myślęcinku to od lat połączenie dobrej muzyki, zabawy, sportu i relaksu.

Na scenie od godziny 14 mnóstwo atrakcji. Do ruchu na świeżym powietrzu zaprosiła Paulina Wojciechowska z Flow Motion Studio. Razem z nią  można było ćwiczyć pilates, sprawdzić się w elementach treningu personalnego.

Różopole porwała też zumba w ramach „Przedsmak Lato z Zumba Fitness w Bydgoszczy”. Wydarzenie miało charakter charytatywny – cegiełki rozprowadzane wśród uczestników wspomogą walkę z nowotworem złośliwym długoletniego tyflopedagogika Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niewidomej, pani Ewy Kajko. Finał akcji  odbędzie się 14 lipca na Wyspie Młyńskiej.

Tradycją jest też, że Otwieracz na powitanie lata  to promowanie rodzimych zespołów. W tym roku na scenie jako pierwsza zaprezentowała się Anna Hnatowicz. Ta mieszkająca w Bydgoszczy włocławianka pomimo swojego młodego wieku zdążyła już powalić na kolana jurorów takich programów jak Mam talent czy X-Factor. W zupełnie inny klimat wprowadził widzów  zespół Sielska. Grali reggae.  W Myślęcinku  promowali swoją EP-kę „Jutro mnie nie poznasz”.

Pierwszą z tegorocznych gwiazd była Ewelina Lisowska. W 2011 wzięła udział Mam talent, ale jej droga do kariery otwarła się rok później, gdy wokalistka dotarła do półfinału drugiej edycji X Factor.  Pod koniec czerwca ukaże się kolejny krążek artystki, więc na Różopolu można było usłyszeć najnowsze utwory piosenkarki. Na deser zagrał kultowy Dżem.

Mnóstwo atrakcji czekało także poza sceną. Podczas Otwieracza  przeprowadzona została trzecia edycja konkursu skoku o tyczce dzieci i młodzieży. Wzięli w nim udział czołowi juniorzy i młodzieżowcy z Polski, a także ze świata.

Nie zabrakło także kolejnego już ustanawiania rekordu na największe zgromadzenie brodaczy.

Chętni będą mogli się zmierzyć ze strzelaniem z łuku i broni pneumatycznej. Swoimi umiejętnościami pochwaliły się psy. Warto było skorzystać z możliwości wykonania podstawowych badań przy stoisku Apteki DOZ. O nasze ciała zadbali także Rehabilitacja Jagódka i siłownia Cegielnia. Dzieci także się nie nudziły dzięki minilunaparkowi  i oprowadzaniu na konikach.

Powiązane treści