PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPałac grał w Sopocie. Zaskoczył w I secie
16.01.2016 | 22:26

Pałac grał w Sopocie. Zaskoczył w I secie

W sobotę bydgoskie siatkarki grały na wyjeździe z Atomem Treflem Soport

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu wróciły w sobotę do zmagań ligowych.

W sobotnim meczu Orlen Ligi siatkarki Pałacu Bydgoszcz grały na wyjeździe z Atomem Treflem Sopot. Bydgoszczanki nie zdobyły punktów, ale w I secie zdołały zaskoczyć rywalki.

Gospodynie były zdecydowanymi faworytkami meczu i w I partii mogły być zdziwione postawą pałacanek. Podopieczne Adama Grabowskieg punktowały z kontrataków i szybko wypracowały przewagę. Po skutecznym bloku Eweliny Krzywickiej było już nawet 17:10. Później sopocianki zdołały odrobić część strat (20:18 dla bydgoszczanek), ale w końcówce siatkarki Pałacu ponownie złapały wiatr w żagle i zwyciężyły 25:19.

Z każdą kolejną partią różnica między Atomem a przyjezdnymi była jednak coraz bardziej widoczna. W II secie sopocianki prowadziły wyraźnie i tylko pogoń w końcówce uchroniła Pałac przed zdecydowaną porażką. W kolejnych dwóch setach podopieczne Adama Grabowskiego nie nawiązały już walki i przegrały do 17 oraz 11.

Po rozegraniu trzynastu spotkań Pałac – z siedmioma oczkami na koncie – zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. W następną sobotę zagra na wyjeździe z Aluprofem Bielsko-Biała.