-12C
-14C
-13C
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPałac grał z Muszynianką. Niespodzianka tylko w I secie
Pałac Bydgoszcz
31.01.2016 | 14:43

Pałac grał z Muszynianką. Niespodzianka tylko w I secie

W sobotę bydgoszczanki przegrały we własnej hali z Muszynianką Muszyna.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu plasują się obecnie na dziesiątej lokacie w tabeli.

W sobotnim meczu OrlenLigi siatkarki Pałacu Bydgoszcz zmierzyły się z Muszynianką Muszyna. Mimo dobrego początku podopieczne Adama Grabowskiego nie zdołały wywalczyć punktów.

I set ułożył się po myśli bydgoszczanek, które od stanu 0:2 zdobyły sześć punktów z rzędu i długo pilnowały przewagi. Przyjezdne zniwelowały stratę dopiero w drugiej części partii, gdy doprowadziły do wyniku 16:15 dla pałacanek. Końcówka należała jednak do zespołu z Bydgoszczy, który rozstrzygnął decydujące piłki na swoją korzyść i wygrał 25:22.

W II secie siatkarki z Muszyny wzięły srogi rewanż. Szybko odskoczyły i prowadziły już ośmioma punktami (12:4). Później ich przewaga jeszcze nieznacznie urosła i wygrały do 14. Dwie kolejne odsłony sobotniego meczu potoczyły się podobnie. Muszynianki szybko odskakiwały na sześć czy osiem punktów i spokojnie dowoziły wygrane do końca.

Po porażce 1:3 Pałac spadł na dziesiątą lokatę w tabeli. Wyprzedziła go Legionovia, która wygrała 3:0 w Rzeszowie. Następne spotkanie bydgoszczanki rozegrają 8 lutego, gdy pojadą do Ostrowca Św.

16. kolejka OrlenLigi
KS Pałac Bydgoszcz – Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 1:3 (25:22, 14:25, 18:25, 17:25)

Pałac: Pleśnierowicz, Kuligowska, Ziółkowska, Minicz, Krzywicka, Misiuna, Nowakowska oraz Bałdyga, Fojucik, Śmieszek, Portalska, Maternia.

MVP: Natalia Kurnikowska (Muszynianka)