Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePałac Młodzieży od środka. Jak prezentuje się budynek przed termomodernizacją? [ZDJĘCIA]
07.06.2017 | 15:41

Pałac Młodzieży od środka. Jak prezentuje się budynek przed termomodernizacją? [ZDJĘCIA]

Zapraszamy na wirtualny spacer po Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

Zdjęcia: Justyna Wróblewska

Pracownia radiowa, telewizyjna, malarstwa, fotografii, sala baletowa i rytmiki, kryty basen czy sala gimnastyczna – to tylko niektóre pomieszczenia znajdujące się w trzypiętrowym budynku o powierzchni ponad siedmiu tysięcy metrów kwadratowych, który od ponad 40 lat jest siedzibą Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Urząd miasta zapowiedział, że zbliża się termomodernizacja obiektu. Postanowiliśmy sprawdzić, jak obecnie prezentuje się jego wnętrze.

W budynku organizowane są przeróżne zajęcia dla dzieci od drugiego roku życia do momentu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej lub studiów. Spotkania odbywają się przeważnie w godzinach popołudniowych. O wcześniejszej porze w siedzibie Pałacu Młodzieży organizowane są rozstrzygnięcia różnych imprez, warsztaty czy inne akcje. Podczas zajęć, z których rocznie korzysta ponad 4 tysiące osób, dzieci uczą się przede wszystkim współpracy, a o przyjazną atmosferę podczas spotkań dbają pracownicy placówki. – Dzieci podczas zajęć nie mówią do nas Pan/Pani, lecz ciociu/wujku. Chcemy, żeby czuły się tu jak w domu – mówi Dominika Kosińska, rzecznik prasowy Pałacu Młodzieży.

Warunki, w których organizowane są zajęcia nie są złe, lecz znacznie poprawić ma je termomodernizacja budynku, o której więcej można przeczytać TUTAJ.

O potrzebie zmian, organizowanych zajęciach oraz planach Pałacu Młodzieży opowiedziała nam dyrektor placówki Joanna Busz. Ten wywiad zaprezentujemy już wkrótce.

Powiązane treści