Bydgoszcz
20C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 20
21C
Nd
14C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePałac Młodzieży od środka. Jak prezentuje się budynek przed termomodernizacją? [ZDJĘCIA]
07.06.2017 | 15:41

Pałac Młodzieży od środka. Jak prezentuje się budynek przed termomodernizacją? [ZDJĘCIA]

Zapraszamy na wirtualny spacer po Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

Zdjęcia: Justyna Wróblewska

Pracownia radiowa, telewizyjna, malarstwa, fotografii, sala baletowa i rytmiki, kryty basen czy sala gimnastyczna – to tylko niektóre pomieszczenia znajdujące się w trzypiętrowym budynku o powierzchni ponad siedmiu tysięcy metrów kwadratowych, który od ponad 40 lat jest siedzibą Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Urząd miasta zapowiedział, że zbliża się termomodernizacja obiektu. Postanowiliśmy sprawdzić, jak obecnie prezentuje się jego wnętrze.

W budynku organizowane są przeróżne zajęcia dla dzieci od drugiego roku życia do momentu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej lub studiów. Spotkania odbywają się przeważnie w godzinach popołudniowych. O wcześniejszej porze w siedzibie Pałacu Młodzieży organizowane są rozstrzygnięcia różnych imprez, warsztaty czy inne akcje. Podczas zajęć, z których rocznie korzysta ponad 4 tysiące osób, dzieci uczą się przede wszystkim współpracy, a o przyjazną atmosferę podczas spotkań dbają pracownicy placówki. – Dzieci podczas zajęć nie mówią do nas Pan/Pani, lecz ciociu/wujku. Chcemy, żeby czuły się tu jak w domu – mówi Dominika Kosińska, rzecznik prasowy Pałacu Młodzieży.

Warunki, w których organizowane są zajęcia nie są złe, lecz znacznie poprawić ma je termomodernizacja budynku, o której więcej można przeczytać TUTAJ.

O potrzebie zmian, organizowanych zajęciach oraz planach Pałacu Młodzieży opowiedziała nam dyrektor placówki Joanna Busz. Ten wywiad zaprezentujemy już wkrótce.

Powiązane treści