Bydgoszcz
-1C
Lekkie opady śniegu
80% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -1 • L -1
-4C
Wt
-2C
Sr
-7C
Czw
3C
Pt
6C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaParaliż na drogach. Ogromne utrudnienia w komunikacji miejskiej
Pierwszy śnieg - LG 7
11.01.2016 | 08:47

Paraliż na drogach. Ogromne utrudnienia w komunikacji miejskiej

Mieszkańcy wielu rejonów Bydgoszczy mieli w poniedziałkowy poranek problemy z dotarciem do pracy bądź szkoły.

Na zdjęciu: Nie tylko autobusy, ale również prywatne pojazdy zmagały się z utrudnieniami na drogach.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Intensywne opady śniegu, które nawiedziły Bydgoszcz w nocy z niedzieli na poniedziałek, doprowadziły do poważnych utrudnień na terenie miasta. Drogowcy informują od rana o opóźnieniach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Problemy dotknęły mieszkańców co najmniej kilku dzielnic, chociażby Fordonu czy Osowej Góry, a także terenów podmiejskich – utrudniony był dojazd do Podkowy, autobusy notowały bardzo duże poślizgi także na liniach międzygminnych.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, zablokowany jest wyjazd od strony Auchana w kierunku ulicy Fordońskiej, a ruch autobusów został przekierowany przez teren marketu. W porannym szczycie był także problem z dojazdem do pętli przy ulicy Rekinowej – komunikacja kursowała trasą czasowo zmienioną w stronę pętli na ul. Niklowej. ZDMiKP zapewnia jednak, że ten problem jest już rozwiązany.

Nie jest za to rozwiązanych wiele innych problemów, o których informują mieszkańcy. Olbrzymie korki mają tworzyć się między innymi w ciągu ulicy Szubińskiej, problemy z wyjazdem mają także mieszkańcy wielu ulic osiedlowych. Opóźnienia notują również autobusy kursujące z miejscowości ościennych i innych powiatów w kierunku Bydgoszczy.

Sytuację na drogach będziemy monitorowali na bieżąco.

Powiązane treści