Bydgoszcz
17C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 17 • L 17
15C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
19C
Sob
17C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaParaliż na drogach. Ogromne utrudnienia w komunikacji miejskiej
Pierwszy śnieg - LG 7
11.01.2016 | 08:47

Paraliż na drogach. Ogromne utrudnienia w komunikacji miejskiej

Na zdjęciu: Nie tylko autobusy, ale również prywatne pojazdy zmagały się z utrudnieniami na drogach.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Intensywne opady śniegu, które nawiedziły Bydgoszcz w nocy z niedzieli na poniedziałek, doprowadziły do poważnych utrudnień na terenie miasta. Drogowcy informują od rana o opóźnieniach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Problemy dotknęły mieszkańców co najmniej kilku dzielnic, chociażby Fordonu czy Osowej Góry, a także terenów podmiejskich – utrudniony był dojazd do Podkowy, autobusy notowały bardzo duże poślizgi także na liniach międzygminnych.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, zablokowany jest wyjazd od strony Auchana w kierunku ulicy Fordońskiej, a ruch autobusów został przekierowany przez teren marketu. W porannym szczycie był także problem z dojazdem do pętli przy ulicy Rekinowej – komunikacja kursowała trasą czasowo zmienioną w stronę pętli na ul. Niklowej. ZDMiKP zapewnia jednak, że ten problem jest już rozwiązany.

Nie jest za to rozwiązanych wiele innych problemów, o których informują mieszkańcy. Olbrzymie korki mają tworzyć się między innymi w ciągu ulicy Szubińskiej, problemy z wyjazdem mają także mieszkańcy wielu ulic osiedlowych. Opóźnienia notują również autobusy kursujące z miejscowości ościennych i innych powiatów w kierunku Bydgoszczy.

Sytuację na drogach będziemy monitorowali na bieżąco.

Powiązane treści