Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 16
20C
Nd
16C
Pon
23C
Wt
25C
Sr
30C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDantejskie sceny przy Smukalskiej. Policja strzelała do agresywnego mężczyzny
Pistolet-SIG-p1000504
29.11.2016 | 15:48

Dantejskie sceny przy Smukalskiej. Policja strzelała do agresywnego mężczyzny

Na zdjęciu: Policjant oddał strzały, aby odeprzeć bezpośredni atak na swoje życie i zdrowie

Fot. Rama / wikipedia (wolny dostęp)

Przestraszona kobieta i agresywny mężczyzna trzymający w jednej ręce siekierę, a w drugiej piłę do drewna – taki widok zastali policjanci, którzy przyjechali do mieszkania przy ul. Smukalskiej, by sprawdzić otrzymane zgłoszenie. Interwencja skończyła się oddaniem czterech strzałów i przyjazdem pogotowia ratunkowego. 

W poniedziałek, 28 listopada, około godziny 18:30 do dyżurnego policji dotarła informacja o agresywnym mężczyźnie, który siekierą demoluje mieszkanie. Pod wskazany adres został skierowany patrol. Funkcjonariusze od razu zobaczyli przestraszoną kobietę, która znajdowała się przed posesją. Okazało się, że jej 59-letni mąż, grożąc siekierą, zaczął wszystko niszczyć w mieszkaniu.

Po chwili mundurowi usłyszeli dźwięk tłuczonego szkła. Dobiegał on z drugiej strony domu. – Policjanci natychmiast poszli to sprawdzić. Tam zauważyli opisywanego mężczyznę, który w jednej ręce trzymał siekierę, a w drugiej piłę do drewna. Na widok funkcjonariuszy zaczął w sposób wulgarny odgrażać się, idąc w ich kierunku. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów. Zbliżając się do nich wymachiwał ostrymi narzędziami – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze postanowili użyć paralizatora. Jednak wykorzystanie tego sprzętu nie przyniosło oczekiwanego skutku. – Agresor ruszył w kierunku jednego z policjantów. Funkcjonariusz jeszcze raz wezwał mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem. Policjant odpierając bezpośredni atak na swoje życie i zdrowie, oddał cztery strzały z broni palnej. Jeden ostrzegawczy, a następnie trzy w kierunku napastnika. To pozwoliło obezwładnić mężczyznę – kontynuuje podkom. Słomski.

Policjanci natychmiast udzielili pomocy 59-latkowi. O całym zdarzeniu od razu poinformowali dyżurnego, który na miejsce wezwał pogotowie ratunkowe. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Bydgoszczanin odpowie za groźby karalne i czynną napaść na funkcjonariusz. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści