Bydgoszcz
16C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 16 • L 16
19C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPark Bydgoskiego Harcerstwa na os. Leśnym? Tak zaproponowali radni
rada miasta, sesja, radni - st
27.09.2017 | 15:13

Park Bydgoskiego Harcerstwa na os. Leśnym? Tak zaproponowali radni

Nazwa parku ma zostać poddana dekomunizacji.

Na zdjęciu: Radni w październiku mają zająć się nazwą parku.

Fot. ST

Bydgoskie Harcerstwo może zostać patronem parku na osiedlu Leśnym. Taką propozycję przedstawił w środę radny Janusz Czwojda, choć pomysł ostatecznie nie trafił do porządku obrad sesji.

Radny Czwojda zaproponował, aby – w ramach dekomunizacji –  zmienić nazwę parku Zbigniewa Załuskiego na park Bydgoskiego Harcerstwa. W ostatnich miesiącach radni zwlekali z wykonaniem ustawowych zaleceń i – jak ostrzegał wojewoda – gdyby teraz chcieli zmienić nazwy ulic, to musieliby za to zapłacić mieszkańcy. Jak jednak tłumaczył Czwojda, zmiana patrona parku wiązałaby się jedynie z wymianą tabliczek.

Oczywiście nie oznacza to, że radni klubów PO i SLD są przeciwko Leszkowi Janowi Malinowskiego, którego zaproponowali radni PiS. Jesteśmy też przekonani, że wojewoda nie sprzeciwi się naszemu pomysłowi – mówił polityk Platformy.

Radny Bogdan Dzakanowski poparł wniosek, ale zaproponował, aby całą sesję… przełożyć o 7 dni. W ten sposób opozycyjni radni mieliby się zapoznać z projektem przedstawionym przez Czwojdę, gdyż pierwszy raz usłyszeli o nim dopiero w środę.  – Jeśli rzeczywiście są takie problemy, to zgłaszam wniosek o przerwę i zwołanie posiedzenia komisji kultury– zaproponował Czwojda. Po kilku minutach dyskusji przewodniczący Zbigniew Sobociński stwierdził, że radni są „mistrzami świata we wprowadzaniu bałaganu” i zarządził głosowanie, zgodnie z którym zwołano aż godzinną przerwę.

W czasie obrad komisji radni wydali pozytywną opinię dla projektu zgłoszonego przez Czwojdę, ale jednocześnie nie rekomendowali go do porządku obrad, znajdując w nim błędy formalne. Sprawa ma wrócić na następnej sesji.

Powiązane treści