Bydgoszcz
7C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 7 • L 7
5C
Nd
8C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
18C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePark Ludowy im. W. Witosa czeka rewitalizacja. Co ma się zmienić?
Park_Ludowy_w_Bydg_-_alejka
09.09.2016 | 11:47

Park Ludowy im. W. Witosa czeka rewitalizacja. Co ma się zmienić?

Zadanie zrealizowane ma być w oparciu o środki Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Na zdjęciu: Jedna z alejek znajdujących się w parku Witosa.

Fot. Pit1233 / wikipedia (wolny dostęp)

Zachęta do wypoczynku i estetyczny wygląd przez cały rok – to główne założenia dotyczące tego, jaki ma być park Ludowy im. W. Witosa w Bydgoszczy. Już niedługo rozpoczną się prace nad koncepcją rewitalizacji tego miejsca. 

Miasto chce, by z tego terenu chętnie korzystali bydgoszczanie w różnym wieku. Oferta programowa ma być różnorodna i zapewniać atrakcyjny wypoczynek. Być może pojawią się nowe urządzenia zabawowe dla dzieci oraz siłownia zewnętrzna. Zaplanowana  jest również ścieżka zdrowia oraz trasy biegowe. Możliwe, że w parku znajdzie się miejsce na wybieg dla psów. Zmodernizowana zostanie też górka saneczkowa, tak by mogła pełnić również inne funkcje w sezonie letnim.

Ten teren ma wyróżniać się spośród innych obiektów zieleni miejskiej w Śródmieściu. Projektanci zajmujący się tworzeniem koncepcji będą musieli zwrócić uwagę na wiele elementów. Przede wszystkim uwypuklone mają zostać wszelkie istniejące walory terenu od historycznych po przyrodnicze. Strefy wejściowe mają być zaaranżowane w sposób zachęcający do wejścia do parku.

Dokumentacja dotycząca rewitalizacji ma być gotowa do końca tego roku. Zadanie planowane jest do realizacji w oparciu o środki Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Przygotowywana jest również dokumentacja niezbędna do pozyskania środków na rewaloryzacje parków na Wzgórzu Dąbrowskiego oraz Wzgórzu Wolności z funduszy unijnych.

Powiązane treści