Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -5 • L -5
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaNakłoBiznesPark przemysłowy w Paterku zyskał pierwszego partnera
Nadnotecki Park Przemysłowy
20.01.2016 | 17:47

Park przemysłowy w Paterku zyskał pierwszego partnera

Firma Polimer Compomax zbuduje swój zakład na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego.

Na zdjęciu: Nadnotecki Park Przemysłowy ulokowany jest na południe od Nakła.

Fot. Nadnotecki Park Przemysłowy

Nadnotecki Park Przemysłowy zyskał we wtorek pierwszego inwestora. W Paterku ulokuje się firma Polimer Compomax zajmująca się produkcją prefabrykatów kompozytowych.

Przedsiębiorstwo wywodzi się z naszego regionu, a konkretnie z miejscowości Lisi Ogon. Swoją fabrykę zbuduje na obszarze 1,5 hektara. Będzie zajmowała się przetwarzaniem wyrobów wykorzystywanych do celów budowlanych wraz z możliwością zagospodarowania odpadów polimerowych. Jak informuje oficjalna strona gminy Nakło – www.naklo.pl – produkcja nie ma stanowić zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Umowę o współpracy podpisali: ze strony miasta i gminy Nakło burmistrz Sławomir Napierała, z kolei ze strony inwestora – prezes Jacek Marek Szmidt oraz członek zarządu spółki Piotr Gołębiowski. Sygnatariusze po podpisaniu dokumentów zapewnili, że firma będzie poszukiwała nowych pracowników na lokalnym rynku pracy.

Nadnotecki Park Przemysłowy położony w Paterku został uroczyście otwarty pod koniec listopada ubiegłego roku. Park zajmuje obszar niemal 25 hektarów. Powstał przy współudziale środków unijnych. Wartość projektu to 20 milionów złotych.

Powiązane treści