Bydgoszcz
19C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 19 • L 19
21C
Czw
23C
Pt
26C
Sob
25C
Nd
25C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPaweł Olszewski: Bydgoscy posłowie PiS-u są marionetkami Kaczyńskiego
Paweł Olszewski, Platforma Obywatelska - ST
21.12.2016 | 22:58

Paweł Olszewski: Bydgoscy posłowie PiS-u są marionetkami Kaczyńskiego

Poseł Platformy Obywatelskiej od piątku brał udział w protestach w Warszawie.

Na zdjęciu: Poseł Paweł Olszewski zorganizował w środę konferencję prasową.

Fot. Sebastian Torzewski

Poseł Paweł Olszewski zabrał głos na temat ostatnich wydarzeń w Sejmie. Polityk Platformy Obywatelskiej nie szczędził słów krytyki pod adresem bydgoskich parlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości.

Olszewski od piątku protestował w Sejmie, a do Bydgoszczy wrócił we wtorek. Dzień później skomentował wydarzenia, do których doszło w minionym tygodniu – Głosowania w sprawie budżetu są najważniejsze, a to co zrobili politycy PiS-u jest karygodne. Zaprezentowali butę, arogancję i brak poszanowania dla miejsca, w którym się znajdowaliśmy – mówił Olszewski.

Sporo gorzkich słów poświęcił bydgoskim parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości. – Dwa tygodnie temu prosiłem o zaangażowanie w sprawy bydgoskie. Tymczasem oni rzeczywiście są zaangażowani, ale w wykonywaniem poleceń prezesa. Są jego marionetkami i nie mają wpływu na to, co dzieje się na sali plenarnej i w samym PiS-ie – mówił Olszewski. Jego zdaniem lokalni politycy rządzącej partii powinni zająć się m.in. sprawą ograniczenia liczby kursów z Bydgoszczy do Warszawy realizowanych nowoczesnymi pociągami. – Pojazdy, które kupiliśmy jeszcze jako koalicja PO-PSL zostały usunięte z tej rotacji. Teraz bydgoszczanie muszą jeździć starymi, śmierdzącymi składami – tłumaczył Olszewski.

Były sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju był jednym z posłów z regionu, którzy brali udział w okupowaniu sali posiedzeń w Sejmie. Jak tłumaczy, stale przebywa w niej ok. 40 posłów, którzy wyznaczani są na dyżury. – Jeśli będzie konieczność, to protest zostanie przedłużony. To będzie jednak nasza wspólna decyzja z opozycyjnymi partnerami – zapowiedział Olszewski.

Powiązane treści