Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
95% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 7 • L 7
7C
Pt
5C
Sob
8C
Nd
11C
Pon
12C
Wt
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPaweł Skutecki: Liczyłem na około 15 procent
Paweł Skutecki
26.10.2015 | 16:30

Paweł Skutecki: Liczyłem na około 15 procent

Lider ruchu Kukiz'15 jest nieco rozczarowany wynikiem wyborów.

Na zdjęciu: Paweł Skutecki zdobył w wyborach ponad jedenaście tysięcy głosów.

Fot. Sebastian Torzewski

Paweł Skutecki zdobył ponad jedenaście tysięcy głosów i najprawdopodobniej zostanie posłem. Polityk ruchu Kukiz’15 jest jednak nieco zawiedziony wynikiem swojego ugrupowania.

Zgodnie z sondażem Late Poll ruch Kukiz’15 zdobył 8,7% głosów i może liczyć na 42 mandaty do sejmu. – Liczyłem na około 15 procent, więc jeśli utrzyma się wynik z sondażu, to będzie to jakieś rozczarowanie – tłumaczy Paweł Skutecki, który w wyborach otrzymał ponad jedenaście tysięcy głosów – najwięcej w swoim ugrupowaniu w okręgu nr 4. Jeśli sprawdzą się sondażowe kalkulacje, to powinien zostać posłem. – Tak naprawdę z naszego regionu będzie tylko dwóch nowych posłów – od nas i z Nowoczesnej – mówi polityk, którego zdaniem ugrupowanie Ryszarda Petru jest jednak tylko mutacją Platformy Obywatelskiej. – Miałem nadzieję, że te wybory zmienią obraz sceny politycznej, jednak wszystko wskazuje na to, że tak nie będzie.

Skutecki odniósł się też do wyniku Zjednoczonej Lewicy, której obecnie brakuje głosów, aby dostać się do parlamentu. – Nawet gdybym nie miał mandatu, to warto było brać udział w tych wyborach. Czas tych ludzi minął. Wystawiając spadochroniarza, a nie kogoś z regionu, pokazali pogardę dla bydgoszczan – mówi działacz ruchu Kukiz’15 o powierzeniu pierwszego miejsca na liście Krzysztofowi Gawkowskiemu.

 

Powiązane treści