Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 20
25C
Nd
23C
Pon
32C
Wt
29C
Sr
32C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPaweł Skutecki: Liczyłem na około 15 procent
Paweł Skutecki
26.10.2015 | 16:30

Paweł Skutecki: Liczyłem na około 15 procent

Na zdjęciu: Paweł Skutecki zdobył w wyborach ponad jedenaście tysięcy głosów.

Fot. Sebastian Torzewski

Paweł Skutecki zdobył ponad jedenaście tysięcy głosów i najprawdopodobniej zostanie posłem. Polityk ruchu Kukiz’15 jest jednak nieco zawiedziony wynikiem swojego ugrupowania.

Zgodnie z sondażem Late Poll ruch Kukiz’15 zdobył 8,7% głosów i może liczyć na 42 mandaty do sejmu. – Liczyłem na około 15 procent, więc jeśli utrzyma się wynik z sondażu, to będzie to jakieś rozczarowanie – tłumaczy Paweł Skutecki, który w wyborach otrzymał ponad jedenaście tysięcy głosów – najwięcej w swoim ugrupowaniu w okręgu nr 4. Jeśli sprawdzą się sondażowe kalkulacje, to powinien zostać posłem. – Tak naprawdę z naszego regionu będzie tylko dwóch nowych posłów – od nas i z Nowoczesnej – mówi polityk, którego zdaniem ugrupowanie Ryszarda Petru jest jednak tylko mutacją Platformy Obywatelskiej. – Miałem nadzieję, że te wybory zmienią obraz sceny politycznej, jednak wszystko wskazuje na to, że tak nie będzie.

Skutecki odniósł się też do wyniku Zjednoczonej Lewicy, której obecnie brakuje głosów, aby dostać się do parlamentu. – Nawet gdybym nie miał mandatu, to warto było brać udział w tych wyborach. Czas tych ludzi minął. Wystawiając spadochroniarza, a nie kogoś z regionu, pokazali pogardę dla bydgoszczan – mówi działacz ruchu Kukiz’15 o powierzeniu pierwszego miejsca na liście Krzysztofowi Gawkowskiemu.

 

Powiązane treści