Wiatr: 5km/h WNW
H 1 • L 1
-0C
PILNE: Wstrzymano ruch tramwajów na Wilczak. Linie nr 1 i 3 zostały skierowane na Rycerską.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPechowy remis Chemika. Po golu w ostatniej akcji
SONY DSC
12.11.2016 | 17:28

Pechowy remis Chemika. Po golu w ostatniej akcji

Piłkarze Chemika zremisowali w Jarocinie.

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika plasują się obecnie na 10. lokacie w tabeli.

W meczu 15. kolejki III ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz zremisowali na wyjeździe z Jarotą Jarocin. 1:1.

Trener Piotr Gruszka wystawił podobny skład jak przed tygodniem w spotkaniu z KS Chwaszczyno. Do jedynej zmiany – identycznej jak w trakcie poprzedniego meczu – doszło na prawej obronie, gdzie Damian Michalski zastąpił kontuzjowanego Macieja Jarzembowskiego.

Pierwszy strzał w meczu można było odnotować po kwadransie, gdy niecelnie sprzed pola karnego uderzał Dawid Janicki. W kolejnych minutach częściej przy piłce utrzymywał się Jarota, ale przez długi czas nic z tego nie wynikało. Dwa strzały zablokowali obrońcy Chemika, a rzuty rożne nie przynosiły zagrożenia. Dopiero w 37. minucie, gdy piłkę przed polem karnym stracił Robert Frasz, groźne uderzenie z dystansu oddał Damian Pawlak, lecz kapitalną interwencją popisał się Karol Murawski, przerzucając piłkę nad poprzeczką. Krótko przed przerwą dobrą okazję miał też Hubert Antkowiak, ale główkował za lekko i niecelnie.

II połowę chemicy rozpoczęli od groźnych dośrodkowań Pawła Olszewskiego i Damiana Rysiewskiego. Później zarysowała się jednak przewaga miejscowych, którzy w 64. minucie powinni wyjść na prowadzenie. Piłka trafiła przed bramkę do niepilnowanego Pawlaka, ten zdecydował się na strzał przy bliższym słupku, ale – jak się okazało – niecelny.

Sporo ożywienia do gry Chemika wniósł wprowadzony po godzinie gry Maciej Kot. Skrzydłowy miał dobrą okazję w 70. minucie, ale jego strzał został zablokowany. Im bliżej było końca meczu, tym chemicy pewniej sobie poczynali. W końcu w 81. minucie Robert Kawałek został sfaulowany na skraju pola karnego. Dośrodkowanie było za słabe, ale piłka wróciła w szesnastkę, tam znalazła Kawałka, a ten mierzonym strzałem przy dalszym słupku zdobył bramkę. Bydgoszczanie długo skutecznie pilnowali wyniku, ale ostatecznie los uśmiechnął się do miejscowych. W 95. minucie, w ostatniej akcji spotkania, Jarota miał rzut rożny, do piłki doskoczył Piotr Garbarek i wyrównał, po czym sędzia zakończył mecz.

Po 15. kolejkach Chemik z 20 punktami na koncie zajmuje dziesiąte miejsce. Za tydzień, w sobotę o 14, zagra u siebie z Gwardią Koszalin.