Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
96% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 4 • L 4
7C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
12C
Nd
13C
Pon
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa dostała miliony na innowacyjny projekt. Pokazała, jaki [WIZUALIZACJE]
PESA Bydgoszcz
02.03.2016 | 15:02

Pesa dostała miliony na innowacyjny projekt. Pokazała, jaki [WIZUALIZACJE]

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju doceniło projekt nowoczesnego metra zgłoszony przez bydgoskiego producenta pojazdów szynowych.

Na zdjęciu: Budynek Pesy znajdujący się w sąsiedztwie dworca Bydgoszcz Główna.

Fot. Pit1233 / Wikipedia

We wtorek informowaliśmy jako pierwsi, że do Pesy trafią 24 miliony złotych dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Bydgoska firma chce w ramach grantu zaprojektować nowoczesne pojazdy na potrzeby metra.

Dzięki temu wsparciu będziemy mieli w swoim portfolio wszystkie rodzaje pojazdów szynowych – cieszy się prezes Pesy Tomasz Zaboklicki. I dodaje, że to „znacząco” wzmocni konkurencyjność firmy na rynku. Łącznie projekt ma pochłonąć 60 milionów złotych. Niemal połowę stanowi więc wsparcie rządowe.

Jak ma prezentować się nowy pojazd bydgoskiego producenta? – Mamy za zadanie wykorzystać zebrane w ostatnich latach doświadczenia, aby finalnie powstał projekt metra innowacyjnego, bezpiecznego, a przy tym zbudowanego z nowoczesnych, lekkich materiałów wyposażonych w systemy nowej generacji – mówi dyrektor Działu Badań i Rozwoju Arkadiusz Sobkowiak. Pesa zaprezentowała już pierwsze szkice projektu, które publikujemy poniżej.

metro_pesa_wiz1 metro_pesa_wiz2

Powiązane treści