Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 1 • L 1
0C
Pt
0C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPESA podpisała kontrakt z Wielkopolską. Na niemal ćwierć miliarda złotych [WIZUALIZACJA]
pesa_wielkopolska_10EZT_PESA
23.08.2017 | 14:59

PESA podpisała kontrakt z Wielkopolską. Na niemal ćwierć miliarda złotych [WIZUALIZACJA]

Bydgoski producent dostarczy na potrzeby Kolei Wielkopolskich dziesięć elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT).

Na zdjęciu: (od lewej) reprezentanci Pesy - Jerzy Berg oraz Sebastian Kamecki, a także wicemarszałek Wojciech Jankowiak i Jerzy Kriger, dyrektor Departamentu Transportu urzędu marszałkowskiego.

Fot. mat. prasowe

W środę w siedzibie urzędu marszałkowskiego w Poznaniu władze województwa wielkopolskiego oraz przedstawiciele bydgoskiej Pesy podpisali kontrakt na dostawę dziesięciu pociągów Elf 2 dla Kolei Wielkopolskich. Wartość kontraktu to 238 milionów złotych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolejne tramwaje Pesy pojadą w Krakowie. Jej oferta okazała się najkorzystniejsza

Konsekwentnie inwestujemy w tabor kolejowy, polepszając konfort i bezpieczeństwo podróżowania naszymi pociągami – mówił po sygnowaniu dokumentów wicemarszałek Wojciech Jankowiak. Nowe elektryczne zespoły trakcyjne (EZT) dołączą do 22 innych, które także trafiły do Wielkopolski z hal Pesy. Ponadto, samorząd województwa wielkopolskiego dysponuje 22 autobusami szynowymi.

Nowe pojazdy będą wykorzystywane zwłaszcza na dwóch liniach – nr 271 na szlaku Poznań Główny – Rawicz, a także nr 351 od wspomnianego Poznania do Krzyża. – Szczególnie w godzinach szczytu, gdy pociągami podróżuje największa liczba pasażerów – podkreślał Jankowiak.

Wszystkie EZT od Pesy mają zostać dostarczone do końca marca 2019 roku. W każdym znajdzie się 285 miejsc siedzących, wyposażone będą w system informacji i monitoringu, a także klimatyzację i system odświeżania powietrza. Jak zapewniał jeden z sygnatariuszy kontraktu, Sebastian Kamecki, członek zarządu Pesy i dyrektor ds. produkcji i logistyki, „podróż będzie pachniała bezpieczeństwem i nowoczesnością”.

Sfinalizowanie umowy było możliwe dzięki zabezpieczeniu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego.

A tak będzie wyglądał Elf 2 w malowaniu wielkopolskim…

elf2_wielkopolska_PESA

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail