Bydgoszcz
7C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 7 • L 7
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa przenosi podróż pociągiem na nowy poziom. Nowoczesne aplikacje hitem targów [ZDJĘCIA]
stolik5
22.09.2016 | 16:38

Pesa przenosi podróż pociągiem na nowy poziom. Nowoczesne aplikacje hitem targów [ZDJĘCIA]

Podczas targów w Berlinie Pesa zaprezentowała nowe udogodnienia dla pasażerów.

Na zdjęciu: Interaktywny stolik

Fot. mat. prasowe

W czasie berlińskich targów InnoTrans Dart został wyposażony w urządzenia i aplikacje z pakietu PESA SmartTravel. Nowoczesne rozwiązania zastosowane przez bydgoskiego producenta szybko zostały docenione.

PESA SmartTravel to platforma stworzona przez projektantów i inżynierów z Działu Badań i Rozwoju PESA Bydgoszcz, którzy postanowili przystosować pociągi do potrzeb pasażerów XXI wieku.  Stworzyli między innymi interaktywny stół strefy Cafe Bar i Business, który pełni nie tylko podstawowe funkcje, ale oferuje też pasażerom wbudowany w powierzchnię stołu wyświetlacz dotykowy. W ten sposób pasażerowie będą mogli złożyć zamówienie w wagonie restauracyjnym, nie opuszczając swojego miejsca oraz zapłacić za produkty za pomocą technologii NFC. Stół będzie zapewniał też m.in. gry, zabawy pamięciowe, możliwość rysowania, informacje na temat podróży, widok z przedniej kamery pociągu oraz ładowarkę do telefonów komórkowych.

CZYTAJ TAKŻE: Pesa zmodernizuje ukraińską kolej? Porozumienie podpisane

System PST umożliwia też dynamiczną wizualizację zajętości miejsc w każdej strefie pociągu, dzięki czemu od razu po wejściu będzie wiadomo, który przedział wybrać. Również lustro w toalecie zostało unowocześnione – wyświetlacz, który nie utrudnia przeglądania się, informuje o przebiegu podróży czy najbliższej stacji.

Aplikacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem specjalistów i zwiedzających. Rozwiązania zostały opatentowane przez Pesę i możliwe, że wkrótce pojawią się w pojazdach.

 


Powiązane treści