Bydgoszcz
-7C
Lekkie opady śniegu
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -7 • L -7
-10C
Pon
-6C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa przenosi podróż pociągiem na nowy poziom. Nowoczesne aplikacje hitem targów [ZDJĘCIA]
stolik5
22.09.2016 | 16:38

Pesa przenosi podróż pociągiem na nowy poziom. Nowoczesne aplikacje hitem targów [ZDJĘCIA]

Podczas targów w Berlinie Pesa zaprezentowała nowe udogodnienia dla pasażerów.

Na zdjęciu: Interaktywny stolik

Fot. mat. prasowe

W czasie berlińskich targów InnoTrans Dart został wyposażony w urządzenia i aplikacje z pakietu PESA SmartTravel. Nowoczesne rozwiązania zastosowane przez bydgoskiego producenta szybko zostały docenione.

PESA SmartTravel to platforma stworzona przez projektantów i inżynierów z Działu Badań i Rozwoju PESA Bydgoszcz, którzy postanowili przystosować pociągi do potrzeb pasażerów XXI wieku.  Stworzyli między innymi interaktywny stół strefy Cafe Bar i Business, który pełni nie tylko podstawowe funkcje, ale oferuje też pasażerom wbudowany w powierzchnię stołu wyświetlacz dotykowy. W ten sposób pasażerowie będą mogli złożyć zamówienie w wagonie restauracyjnym, nie opuszczając swojego miejsca oraz zapłacić za produkty za pomocą technologii NFC. Stół będzie zapewniał też m.in. gry, zabawy pamięciowe, możliwość rysowania, informacje na temat podróży, widok z przedniej kamery pociągu oraz ładowarkę do telefonów komórkowych.

CZYTAJ TAKŻE: Pesa zmodernizuje ukraińską kolej? Porozumienie podpisane

System PST umożliwia też dynamiczną wizualizację zajętości miejsc w każdej strefie pociągu, dzięki czemu od razu po wejściu będzie wiadomo, który przedział wybrać. Również lustro w toalecie zostało unowocześnione – wyświetlacz, który nie utrudnia przeglądania się, informuje o przebiegu podróży czy najbliższej stacji.

Aplikacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem specjalistów i zwiedzających. Rozwiązania zostały opatentowane przez Pesę i możliwe, że wkrótce pojawią się w pojazdach.

 

Powiązane treści