Bydgoszcz
21C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 21 • L 21
19C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa realizuje kolejne kontrakty. Tramwaje dla Łodzi rozliczone
Pesa_122NaL_Łódź_Fishu1101_wikipedia
31.12.2015 | 06:49

Pesa realizuje kolejne kontrakty. Tramwaje dla Łodzi rozliczone

Na zdjęciu: Pierwszy z 22 Swingów kursuje już po Łodzi.

Fot. Fishu1101/ wikipedia (wolna licencja)

Zakup przez MPK-Łódź 22 tramwajów Pesy został sfinalizowany. Co prawda, na razie do Łodzi trafiło tylko 10 pojazdów, ale zgodnie z ustaleniami rozliczono umowę z zachowaniem unijnego dofinansowania.

Łódź zamówiła w Pesie 22 pięcioczłonowe Swingi za kwotę 166 milionów złotych. Jak dotąd do miasta trafiło dziesięć pojazdów, spośród których jeden – jeszcze przed świętami – został włączony do ruchu. Pozostałe dwanaście tramwajów zostanie przewiezionych do Łodzi w styczniu.

Umowa została rozliczona przed końcem roku, więc miasto nie utraci 80-procentowego dofinansowania z Unii Europejskiej. Jak informował portal www.transport-publiczny.pl, MPK-Łódź, aby przyśpieszyć tempo prac, wysłało do Bydgoszczy swoich pracowników. Pomagali oni przy montażu tramwajów dla innych miast, ponieważ z powodu przepisów nie mogli pracować przy pojazdach przeznaczonych dla Łodzi.

W ostatnich dniach Pesa sfinalizowała kontrakty tramwajowe dla Torunia, Krakowa i Łodzi oraz zakończyła produkcję Dartów dla PKP Intercity oraz Sundecków dla Kolei Mazowieckich. Środki za te kontrakty firma otrzyma po zakończeniu odbiorów. Wszystkie tramwaje zostały także dostarczone do Warszawy, ale – żeby kontrakt został rozliczony – muszą rozpocząć test niezawodności. Blisko ukończenia jest za to produkcja pojazdów dla Bydgoszczy.

Powiązane treści