Bydgoszcz
23C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 2km/h NW
H 23 • L 23
22C
Nd
22C
Pon
27C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa z nadziejami na kolejną współpracę. Lokomotywy Gama trafią do Czech?
gama_marathon_icc
24.09.2016 | 16:31

Pesa z nadziejami na kolejną współpracę. Lokomotywy Gama trafią do Czech?

Bydgoski producent pojazdów szynowych podpisał list intencyjny z dwiema firmami zza naszej południowej granicy - EP Cargo oraz Loco Train.

Na zdjęciu: Lokomotywy Gama jeżdżą już w barwach PKP Intercity.

Fot. Lichen99 / Wikipedia

W trakcie zakończonej w piątek biznesowej części targów kolejowych InnoTrans w Berlinie bydgoska Pesa potwierdziła chęć współpracy z partnerami z Czech. Elektryczne lokomotywy Gama Marathon mogą trafić do EP Cargo oraz Loco Train.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pesa przenosi podróż pociągiem na nowy poziom. Nowoczesne aplikacje hitem targów InnoTrans

List intencyjny w sprawie ewentualnej kooperacji podpisali w stolicy Niemiec: wiceprezes Pesy Robert Świechowicz oraz przedstawiciele czeskich spółek – właściciel Loco Train Evzen Necas oraz dyrektor EP Cargo na rynku polskim Dagmar Szuścik.

Spółka EP Cargo jest częścią Holdingu Energetycznego i Przemysłowego (EPH). Rokrocznie jej przewozy towarowe sięgają 3,5 miliona ton, przede wszystkim w zakresie transportu węgla. W Polsce chce realizować zlecenia na trasie Czechy – Gdańsk, jak również dostarczać surowce z funkcjonującej w Czechowicach-Dziedzicach kopalni Silesia (EPH jest jej właścicielem od 2010 r. – dod. red.) na obszar Republiki Czeskiej. Loco Train odpowiada z kolei m.in. za usługi szkoleniowe dla sektora kolejowego.

Szczegóły współpracy mają zostać ustalone po zakończeniu targów InnoTrans (w sobotę i niedzielę trwają w Berlinie dni otwarte). Zamówienia na Gamy mają trafić do Pesy jeszcze w tym roku.

Powiązane treści