Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 8km/h NE
H 7 • L 7
4C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa z szansami na kolejny kontrakt. Na Podkarpaciu
Pesa, Elf, Wielkopolska - wikipedia, Jakub Murat
27.10.2016 | 11:41

Pesa z szansami na kolejny kontrakt. Na Podkarpaciu

Wczoraj doszło do otwarcia ofert.

Na zdjęciu: Z elektrycznych zespołów trakcyjnych Pesy korzysta już m.in. Wielkopolska.

Fot. Jakub Murat / wikipedia (wolna licencja)

W środę województwo podkarpackie otworzyło oferty w przetargu na nowy tabor. Szanse na uzyskanie kontraktu ma bydgoska Pesa.

Przedmiotami zamówień się dwa dwuczłonowe pojazdy spalinowe oraz siedem pojazdów elektrycznych. Pierwszy czteroczłonowy ezt ma dotrzeć do Rzeszowa najpóźniej 30 czerwca 2017 roku, następny – do 31 lipca, a kolejne dostawy mają odbywać się co dwa miesiące. Czas na dostawę szt jest dłuższy – pierwszy ma trafić na Podkarpacie do 28 lutego 2018 roku, a drugi – do 31 marca.

CZYTAJ TAKŻE: Za 2-3 lata Pesa wybuduje pociąg metra

W obu postępowaniach wystartowały Newag i Pesa. Jak podaje Rynek Kolejowy, w przetargu na pociągi elektryczne bydgoska firma zaproponowała nieco niższą cenę (ponad 124 mln zł, Newag ponad 129 mln), większą pojemność pojazdów oraz dłuższą gwarancję, zaś producent z Nowego Sącza – niższe koszty utrzymania. W przypadku dostawy pojazdów spalinowych, obie oferty opiewają na ponad 32 miliony złotych, a Newag  zaoferował tańsze w utrzymaniu i bardziej pojemne pojazdy, ale krótszą gwarancję.

Powiązane treści