Bydgoszcz
9C
Opady
98% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 9 • L 9
6C
Sob
8C
Nd
10C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPESA zbuduje Elfa 2 dla Kolei Śląskich. Jak będzie wyglądał? [NOWE WIZUALIZACJE]
elf2_ks_001
10.08.2016 | 18:59

PESA zbuduje Elfa 2 dla Kolei Śląskich. Jak będzie wyglądał? [NOWE WIZUALIZACJE]

MetropoliaBydgoska.PL dotarła do nowych wizualizacji najnowszego elektrycznego zespołu trakcyjnego produkcji bydgoskiej firmy.

Na zdjęciu: Grafika przedstawiająca najdłuższego, czteroczłonowego Elfa 2 dla Kolei Śląskich.

Fot. PESA Bydgoszcz

Pesa wygrała przetarg na dostarczenie trzynastu elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) dla Kolei Śląskich. Nam udało się dotrzeć do nowych wizualizacji Elfa 2, który już w przyszłym roku ma wyjechać na tory.

Przypomnijmy, że bydgoska firma z ofertą opiewającą na nieco ponad 200 milionów złotych pozostawiła w pokonanym polu zarówno firmę Newag, jak i Stadlera. Zamówienie Kolei Śląskich zakłada wyprodukowanie dziesięciu czteroczłonowych pojazdów, a także dwóch 3-członowych i jednego 2-członowego. Przewoźnik zastrzegł sobie możliwość rozszerzenia kontraktu o kolejnych siedem pociągów. Na realizację zlecenie Pesa ma 2,5 roku od momentu podpisania umowy, co ma nastąpić już niebawem.

Koleje Śląskie mają być pierwszym klientem, do którego dotrze Elf 2. Do tej pory prezentowane były tylko dwie, utrzymane w dość tajemniczym klimacie, wizualizacje nowego produktu bydgoskiego producenta [ZOBACZ]. Teraz Pesa zaprezentowała nie tylko pojazdy w malowaniu dedykowanym dla KŚ, ale także wnętrze pojazdu i specjalny bonus – nowego Elfa stojącego na dworcu Bydgoszcz Główna! Ten ostatni wyglądałby tak:

elf2_ks_007

Jak Wam się podoba nowy pojazd Pesy? Zapraszamy do komentowania pod artykułem i na naszym fanpage’u!

Powiązane treści