Pewna wygrana. Artego rozbiło węgierski DVTK

Dodano: 14.12.2017 | 21:38

Bydgoskie koszykarki wygrały w Miskolcu. Rewanż za tydzień w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Elżbieta Międzik zdobyła w meczu z DVTK 21 punktów - wszystkie po rzutach z dystansu.

Koszykarki Artego Bydgoszcz zrobiły duży krok w stronę awansu do kolejnej rundy zmagań w Pucharze Europy FIBA. W wyjazdowym meczu z węgierskim DVTK Miskolc, bydgoszczanki wygrały różnicą osiemnastu punktów.

Rywal nie był najsilniejszy, ale bydgoszczanki w żaden sposób nie zamierzały lekceważyć przeciwnika. W pierwszym meczu w Miskolcu, Artego zrobiło duży krok w stronę awansu do kolejnej rundy.

Przyjezdne dominowały od samego początku spotkania. Zawodniczki Artego spokojnie powiększały swoją przewagę, którą wypracowały od pierwszych minut pojedynku. Znakomicie spisywały się Dennisha Stallworth i Elżbieta Międzik. Obie w całym meczu zdobyły 21 punktów, a ta druga wszystkie oczka po rzutach zza linii 6,75 m.

Gospodynie nie miały argumentów na podjęcie wyrównanej walki, choć drugą połowę łącznie wygrały 36:29. Warto też nadmienić, że węgierska drużyna zaliczyła więcej zbiórek (37) od Artego (28), ale to podopieczne Tomasza Herkta były skuteczniejsze w rzutach z gry (53% przy 44% DVTK).

Rewanż w Artego Arenie 21 grudnia (czwartek, 18:00).

PUCHAR EUROPY FIBA KOSZYKAREK – FAZA PLAY-OFF – I MECZ – 14.12.2017 R.
DVTK MISKOLC – ARTEGO BYDGOSZCZ 68:86 (18:32, 14:25, 20:15, 16:14)

DVTK: Burkholder 19 (10 zb.), Peckova 17 (1×3), Melnika 9 (7 zb.), Szabó 7 (8 as.), Zele – Bach 10 (1×3), Aldazabal 6, Vukov.

ARTEGO: Stallworth 21 (7 zb.), Międzik 21 (7×3), McBride 9 (3×3, 11 as.), O’Neill 8 (6 as.), Żurowska-Cegielska 6 – Stanković 16, Adamowicz 5 (1×3), Szott-Hejmej, Poboży.

Sędziowali: Anton Makhlin (Rosja), Nicolae Dragos-Alin (Rumunia), Mehmet Karabilecen (Turcja).
Komisarz FIBA Europe: Branko Lozanow (Serbia).