Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPewna wygrana Artego. Widzew rozbity
Artego Bydgoszcz
24.10.2015 | 19:15

Pewna wygrana Artego. Widzew rozbity

Bydgoszczanki wygrały z łódzkim zespołem 85:53

Na zdjęciu: Elżbieta Międzik była jedną z najlepszych zawodniczek Artego w meczu z Widzewem.

Koszykarki Artego odniosły w sobotę piąte zwycięstwo w sezonie, pewnie pokonując drużynę Widzewa Łódź. Najwięcej punktów dla zespołu Tomasza Herkta zdobyła Darxia Morris.

Mecz lepiej rozpoczął się dla łodzianek, które po minucie gry prowadziły 4:0. Później już jednak Artego zdominowało rywalki i po odrobieniu strat stopniowo powiększało przewagę. Po celnym rzucie Amishy Carter w końcówce I kwarty prowadziło już 24:11, ale łodzianki tuż przed syreną wykorzystały dwa rzutu osobiste i zdołały nieco zmniejszyć różnicę.

II kwartę bydgoszczanki zaczęły od powiększania przewagi i bilansu 8:2 w pierwszych czterech minutach gry. Środkowa faza tej odsłony należała do Elżbiety Międzik. 32-latka zdobyła dziesięć kolejnych punktów dla gospodyń, które ostatecznie na przerwę zeszły z prowadzeniem 49:26.

III kwarta była wyrównana i ostatecznie zakończyła się nieznacznym zwycięstwem przyjezdnych (20:18), ale w ostatniej partii Artego ponownie powiększyło prowadzenie. Osiem oczek w tej odsłonie meczu zdobyła Darxia Morris, która łącznie uzbierała 25 punktów, będąc najskuteczniejszą zawodniczką wicemistrzyń Polski. Dwucyfrową zdobycz zaliczyły też wspomniana Międzik oraz Julie McBride i Amisha Carter. Co ciekawe, bydgoszczanki trafiły dziesięć razy za trzy punkty, a przyjezdne – tylko raz.

Za tydzień Artego zagra na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław.

6. kolejka Basket Ligi Kobiet
Artego Bydgoszcz – Widzew Łódź 85:53 (24:13, 25:15, 18:20, 18:5)

Artego: Morris 25 (5×3), Międzik 15, McBride 14 (6 as.), Carter 12 (9 zb.), Koc 2 oraz Fikiel 8, Reid 6, Faleńczyk 2, Pawlak 1, Kocaj 0, Niedżwiedzka 0, Szybała 0.

Widzew: Robinson 12, Urbaniak 7, Brumermane 5, Adamowicz 3, Bandyk oraz Crook 13, Kaja 6, Wajler 3, Niedzielska 3, Bujniak 1, Kenig 0.