PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPewna wygrana Astorii
11.11.2015 | 20:45

Pewna wygrana Astorii

W środowym meczu I ligi koszykówki Astoria Bydgoszcz pokonała SKK Siedlce.

Na zdjęciu: Paweł Lewandowski zagrał w wyjściowym składzie bydgoszczan.

W środowym meczu I ligi koszykówki Astoria Bydgoszcz pewnie pokonała SKK Siedlce 78:65. Najwięcej punktów dla zespołu Przemysława Gierszewskiego zdobył Sebastian Laydych.

Początek spotkania był udany dla Astorii, która dobrze broniła, a dzięki trafieniom Huberta Mazura i Piotra Robaka prowadziła już 4:0, co zmusiło trenera gości do wzięcia czasu. Na niewiele się to zdało, ponieważ po trzypunktowym rzucie Sebastiana Laydycha i kolejnych oczkach Robaka było 9:0. Konto SKK zdołał w końcu otworzyć celnym rzutem Rafał Rajewicz i od tego czasu gra miała już dość wyrównany przebieg, a I kwarta zakończyła się wynikiem 20:12 dla Astorii.

Druga odsłona zaczęła się lepiej dla siedlczan, którzy zmniejszyli różnicę do pięciu punktów i w mniej więcej takim dystansie od Astorii trzymali się przez większość kwarty. Końcówka była jednak udana dla bydgoszczan, którzy zdołali powiększyć przewagę i na przerwę zeszli z prowadzeniem 40:30.

W III kwarcie podopieczni Przemysława Gierszewskiego stopniowo powiększali przewagę. Przed ostatnią odsłoną prowadzenie Asty wynosiło już 19 punktów. W IV partii bydgoszczanie pilnowali przewagi, a trener Gierszewski dał szansę pograć zmiennikom. Ostatecznie gospodarze triumfowali 78:65.