Pewna wygrana w europejskich pucharach. Artego lepsze od Sodertalje [ZDJĘCIA]

Dodano: 06.12.2018 | 19:32
Agnieszka Szott-Hejmej, Deanna Hope-Weaver

To trzecia grupowa wygrana Artego w rozgrywkach.

Na zdjęciu: Agnieszka Szott-Hejmej zdobyła dla Artego 11 punktów. Po stronie rywalek najskuteczniejsza była Deanna Hope-Weaver - 19 pkt.

Pewna wygrana bydgoskich koszykarek w Pucharze Europy FIBA. W 5 kolejce spotkań, Artego rozbiło we własnej hali  Södertälje, wygrywając różnicą trzydziestu sześciu punktów.

Szwedzki zespół to najsłabsza drużyna grupy A zmagań w Pucharze Europy FIBA. Ekipa z Södertällje przegrała cztery wcześniejsze mecze i zamykała tabelę, zaś Artego przystępowało do tego pojedynku z bilansem dwóch zwycięstw i porażek.

INFORMACJE Z ARTEGO I ASTORII W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Od samego początku bydgoski zespół wyraźnie prowadził. Do przerwy przewaga Artego wynosiła 25 punktów (45:20), a bydgoszczanki wyraźnie wygrały walkę na tablicach (21:15), a także miały lepszą skuteczność rzutów z gry (52%, przy 31% rywalek). Trzema blokami popisała się Dragana Stanković. Dość powiedzieć, że w drużynie szwedzkiej zdecydowaną większość punktów zdobyła Deanna Hope Weaver – 14.

Po przerwie, obraz wydarzeń na parkiecie nie uległ zmianie. Przy wysokim prowadzeniu trener Tomasz Herkt dał szansę gry młodym zawodniczkom (m.in. Paulinie Kuczyńskiej czy Paulinie Niedziółce). Miejscowe w pełni kontrolowały to, co działo się na parkiecie. Na cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty było 60:26 dla bydgoszczanek. Ostatecznie Artego wygrało 79:43 i odniosło trzecią wygraną w grupie A, w tabeli której zajmują trzecią pozycję. Grupowe rozgrywki bydgoskie koszykarki zakończą wyjazdowym meczem ze Sparta&k Vidnoje Moskwa.

Już w niedzielę bydgoskie koszykarki w meczu ligowym podejmą Wisłę Can-Pack Kraków (18:00, Artego Arena).

PUCHAR EUROPY FIBA – GRUPA A – 5. KOLEJKA – 6.12.2018 R.
ARTEGO BYDGOSZCZ – SÖDERTÄLJE 79:43
 (28:14, 17:6, 23:13, 13:10)

ARTEGO: Stanković 15 (15 zb., 4 bl.), Międzik 13 (3×3), McBride 13 (2×3), Szott-Hejmej 11, Morisson 9 (1×3) – Radocaj 9, Poboży 6 (7 zb.), Niedziółka 3 (1×3), Kuczyńska, Kocaj.

SÖDERTÄLLJE: Weaver 19 (3×3), Lundqvist 11 (8 zb.), Holmqvist 4 (1×3), Gustafsson 4 (11 zb.), Astrom 3 (1×3, 5 as.) – Elias 2 (5 zb.), Bwende, Radonja.

Sędziowali: Karolina Andersson (Finlandia), Rusłan Kaligow (Azerbejdżan), Silvia Rath (Austria).
Komisarz FIBA Europe: Kestutis Pilipauskas (Litwa).