-2C
-0C
-5C
-4C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPewne zwycięstwo Artego. Popis gry w IV kwarcie
artego ławka
04.03.2016 | 19:14

Pewne zwycięstwo Artego. Popis gry w IV kwarcie

W piątkowym meczu Tauron Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pewnie pokonała AZS UMCS Pszczółkę Lublin 76:46.

Na zdjęciu: Podopieczne Tomasza Herkta wygrały w piątek piętnasty mecz w tym sezonie.

W piątkowym meczu Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Artego Bydgoszcz pokonały Pszczółkę AZS UMCS Lubin aż 76:46. O wysokim zwycięstwie podopiecznych Tomasza Herkta zadecydowała ostatnia kwarta.

Wicemistrzynie kraju mogły jeszcze mieć w pamięci porażkę z lubliniankami w meczu półfinałowym Pucharu Polski, bo do piątkowego spotkania przystąpiły zmotywowane i szybko wypracowały sobie przewagę. Po trzech kwartach prowadziły czternastoma punktami, a w ciągu ostatnich dziesięciu minut dały prawdziwy koncert gry – zwyciężyły 21:5, a w całym meczu 76:46.

Najwięcej punktów dla Artego – 16 – zdobyła Aleksandra Pawlak, a double-double na swoim koncie zapisała Amisha Carter (14 punktów i 11 zbiórek). W środę bydgoszczanki podejmą Ślęzę Wrocław.