Wiatr: 5km/h WNW
H 18 • L 18
27C
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPewne zwycięstwo Zawiszy. Dwa ciosy tuż przed przerwą
Zawisza Bydgoszcz, zespół, radość - ST
15.10.2016 | 19:22

Pewne zwycięstwo Zawiszy. Dwa ciosy tuż przed przerwą

Na zdjęciu: Radość piłkarzy Zawiszy po zdobyciu pierwszej bramki. W środku - jej zdobywca, Nikodem Kasperczak.

W sobotnim meczu B klasy piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pewnie pokonali Victorię Kołaczkowo. Trzy punkty zdobyli także rywale Niebiesko-Czarnych w walce o awans.

Mecz odbył się na stadionie w Zamościu, gdzie spotkania w roli gospodarza rozgrywa Victoria. Od pierwszych minut zawiszanie mieli przewagę, lecz początkowo nie byli w stanie tego udowodnić. W 10. minucie w świetnej okazji przestrzelił Wojciech Ruczyński. Zdecydowanie skuteczniejszy był za to Nikodem Kasperczak, który w 20. minucie gry wykorzystał podanie Patryka Szymańskiego i skierował piłkę do siatki. Kolejne ciosy bydgoszczanie zadali tuż przed przerwą – w 42. minucie gola strzelił Ruczyński, który dobijał uderzenie w poprzeczkę Marchwanta, a 60 sekund później dośrodkowanie Lewandowskiego na bramkę zamienił skuteczny tego dnia Kasperczak.

Zobacz zdjęcia z meczu

W drugiej połowie pod bramką Victorii działo się niewiele. Dobre okazje zmarnowali Sergiusz Kot i Wojciech Ruczyński, a strzał Adama Wiśniewskiego z rzutu wolnego efektownie obronił bramkarz gospodarzy. Ciekawiej było za to pod bramką Zawiszy. W 51. minucie Krystian Bojas pokonał Marcina Niwińskiego, lecz na więcej zawodników z Kołaczkowa nie było stać. Kilka akcji później golkiper Zawiszy musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a zastąpił go Bartłomiej Dobersztyn.

W pozostałych sobotnich meczach B klasy Wisła Fordon wygrała z Iskrą Zamość-Rynarzewo 11:1, a AF Brzoza z Ramielem Bydgoszcz 4:0. Wszystkie zespoły, które dziś wygrały, mają po 18 punktów i zdecydowanie przewodzą ligowej tabeli.