Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 3 • L 3
1C
Czw
0C
Pt
0C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Piątka” żegnała lato [ZDJĘCIA]
DSCF0395 (Copy)
28.09.2016 | 12:53

„Piątka” żegnała lato [ZDJĘCIA]

Pomysłów nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Bydgoszczy nie brakuje. Dzisiaj to udowodnili w praktyce.

Na zdjęciu: Piątka żegna lato...

Fot. Stanisław Gazda

To był pierwszy w historii Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 piknik pod nazwą „Piątka żegna lato”.

Było kulturalnie, muzyczno-wokalnie, tanecznie i teatralnie, literacko i historycznie oraz plastycznie, ale też krwisto-zdrowotnie, ratunkowo-tresersko oraz kulinarnie.

Na pomysł pikniku „wpadli” nauczyciele, ale ideę prędko podchwycili uczniowie. I tak powstał bogaty program Pikniku na który złożyły się: Żywa lekcja historii, czyli opowieść o losach XVI Pułku Ułanów Wielkopolskich, koncert Juliana Prusa i Julii Rochowiak (uczniów z klasy Ic), pokaz ratownictwa straży pożarnej, szkolenia psów policyjnych, a także tańce w kręgu i tańce liniowe.

Było też honorowe oddawanie krwi, wspólne grillowanie. Działały: „Kawiarenka pod namiotem”, regał uwalniania książek pchli targ, kramik z biżuterią. A podczas wernisażu w plenerze prezentowane były prace Karoliny Wiechy i Anny Walkowiak. Można też było poznać tajniki walk AIKIDO. Sobowtóry i piosenka – to tytuł programu artystycznego. Ze swoim koncertem wystąpili także absolwenci V LO.

W programie znalazły się także: dwujęzyczny pokaz pierwszej pomocy, spektakl „Pan Fortepianek” i otrzęsiny pierwszoklasistów.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail