Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 17 • L 17
13C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Piątka” żegnała lato [ZDJĘCIA]
DSCF0395 (Copy)
28.09.2016 | 12:53

„Piątka” żegnała lato [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Piątka żegna lato...

Fot. Stanisław Gazda

To był pierwszy w historii Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 piknik pod nazwą „Piątka żegna lato”.

Było kulturalnie, muzyczno-wokalnie, tanecznie i teatralnie, literacko i historycznie oraz plastycznie, ale też krwisto-zdrowotnie, ratunkowo-tresersko oraz kulinarnie.

Na pomysł pikniku „wpadli” nauczyciele, ale ideę prędko podchwycili uczniowie. I tak powstał bogaty program Pikniku na który złożyły się: Żywa lekcja historii, czyli opowieść o losach XVI Pułku Ułanów Wielkopolskich, koncert Juliana Prusa i Julii Rochowiak (uczniów z klasy Ic), pokaz ratownictwa straży pożarnej, szkolenia psów policyjnych, a także tańce w kręgu i tańce liniowe.

Było też honorowe oddawanie krwi, wspólne grillowanie. Działały: „Kawiarenka pod namiotem”, regał uwalniania książek pchli targ, kramik z biżuterią. A podczas wernisażu w plenerze prezentowane były prace Karoliny Wiechy i Anny Walkowiak. Można też było poznać tajniki walk AIKIDO. Sobowtóry i piosenka – to tytuł programu artystycznego. Ze swoim koncertem wystąpili także absolwenci V LO.

W programie znalazły się także: dwujęzyczny pokaz pierwszej pomocy, spektakl „Pan Fortepianek” i otrzęsiny pierwszoklasistów.

Powiązane treści