Bydgoszcz
20C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 20 • L 20
18C
Nd
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Piątka” żegnała lato [ZDJĘCIA]
DSCF0395 (Copy)
28.09.2016 | 12:53

„Piątka” żegnała lato [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Piątka żegna lato...

Fot. Stanisław Gazda

To był pierwszy w historii Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 piknik pod nazwą „Piątka żegna lato”.

Było kulturalnie, muzyczno-wokalnie, tanecznie i teatralnie, literacko i historycznie oraz plastycznie, ale też krwisto-zdrowotnie, ratunkowo-tresersko oraz kulinarnie.

Na pomysł pikniku „wpadli” nauczyciele, ale ideę prędko podchwycili uczniowie. I tak powstał bogaty program Pikniku na który złożyły się: Żywa lekcja historii, czyli opowieść o losach XVI Pułku Ułanów Wielkopolskich, koncert Juliana Prusa i Julii Rochowiak (uczniów z klasy Ic), pokaz ratownictwa straży pożarnej, szkolenia psów policyjnych, a także tańce w kręgu i tańce liniowe.

Było też honorowe oddawanie krwi, wspólne grillowanie. Działały: „Kawiarenka pod namiotem”, regał uwalniania książek pchli targ, kramik z biżuterią. A podczas wernisażu w plenerze prezentowane były prace Karoliny Wiechy i Anny Walkowiak. Można też było poznać tajniki walk AIKIDO. Sobowtóry i piosenka – to tytuł programu artystycznego. Ze swoim koncertem wystąpili także absolwenci V LO.

W programie znalazły się także: dwujęzyczny pokaz pierwszej pomocy, spektakl „Pan Fortepianek” i otrzęsiny pierwszoklasistów.

Powiązane treści