Bydgoszcz
18C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 18
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaPieniądze dla szkół korzystających z tablic interaktywnych. Takiego konkursu jeszcze nie było
Interactive_whiteboard1
03.10.2016 | 14:15

Pieniądze dla szkół korzystających z tablic interaktywnych. Takiego konkursu jeszcze nie było

Na zdjęciu: Tablice interaktywne można wykorzystywać też do zabawy.

Fot. Activeducator / wikipedia (wolny dostęp)

Pokazanie doświadczeń w pracy z tablicami interaktywnymi to główny cel konkursu organizowanego przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Do zdobycia są nagrody pieniężne.

I Wojewódzki Konkurs pt. „Opisz! Nagraj! Wygraj! Tablice Interaktywne w nowoczesnej szkole” skierowany jest do nauczycieli województwa kujawsko-pomorskiego, którzy we współpracy z uczniami przygotują prace takie jak fotoreportaże, reportaże prasowe, słuchowiska czy filmy. Ostatnie z nich mogą trwać maksymalnie 45 minut. Istotny jest podział na grupy wiekowe: 6-12 lat oraz 12-16 lat. Uczestnicy mają do wyboru trzy kategorie: projekt wizualny, projekt słowny oraz projekt dźwiękowy. Każda szkoła może wysłać maksymalnie jeden projekt w każdej kategorii. Prace można przesyłać do 10 listopada.

Najlepsze prace w każdej kategorii w dwóch grupach wiekowych zostaną nagrodzone. Laureaci pierwszego miejsca otrzymają po 750 zł brutto. Za drugie miejsce przyznane zostanie 650 zł, a nagroda za trzecie miejsce to 600 zł.

Celem konkursu jest nie tylko promowanie możliwości, jakie daje korzystanie z tablic interaktywnych. Istotny jest również m.in. rozwój kompetencji uczniów i nauczycieli, zwłaszcza matematycznych, naukowo-technicznych, informatycznych, społecznych i obywatelskich. Ważny jest też rozwój wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej uczestników.

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu

Powiązane treści