Bydgoszcz
4C
Mgła
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 4 • L 4
10C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
11C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPieniądze na działanie lokalnych społeczności
money-256306_1280
28.02.2016 | 11:11

Pieniądze na działanie lokalnych społeczności

Ogólnopolski program "Decydujesz, pomagamy" umożliwia uzyskanie sporej sumy pieniędzy.

Na zdjęciu: Każdy zgłoszony projekt ma szansę wygrać 5 tys. zł.

Fot. wolny dostęp

55 tys. zł. – tyle pieniędzy zostanie przekazanych lokalnym społecznościom w województwie kujawsko-pomorskim w ramach pierwszej edycji akcji „Decydujesz, pomagamy” organizowanej przez firmę Tesco Polska. O tym, kto zdobędzie grant zadecydują mieszkańcy.

Celem programu jest udzielnie wsparcia lokalnym organizacjom i społecznikom, którzy chcą zmienić na lepsze swoje najbliższe otoczenie. Szansę na uzyskanie dofinansowania ma każdy, kto zgłosi się do udziału w programie. Swoje pomysły mogą zrealizować nie tylko organizacje pozarządowe, ale również grupy nieformalne działające lokalnie t.j. grupy sąsiedzkie, koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie itd.

W ramach programu można składać wnioski na projekty dotyczące wsparcia lokalnej aktywności na rzecz otoczenia (środowiska przyrodniczego, przestrzeni publicznej), edukacji dzieci i młodzieży oraz ochrony i promocji zdrowia, a także aktywnego stylu życia (budowanie zdrowych nawyków dzieci, młodzieży, dorosłych). Uzyskane pieniądze będą mogły być przeznaczone m.in. na organizacje zajęć, obozów, kursów, szkoleń, rewitalizacje terenów zielonych, tworzenie tras turystycznych.

Wnioski można składać od 7 marca do 3 kwietnia 2016 roku. Szczegółowe informacje dotyczące zasad udziału w programie można znaleźć na stronie internetowej www.pomagamy.tesco.pl

Zwycięskie projekty będą musiały być zrealizowane do końca tego roku. W województwie kujawsko-pomorskim przyznanych zostanie 11 grantów o wartości 5 tys. zł. O tym, kto wygra zadecydują mieszkańcy. Głosowanie potrwa od 11 maja do 7 czerwca w sklepach sieci Tesco na terenie województwa. W głosowaniu wezmą udział projekty, które zostaną najlepiej ocenione przez ekspertów i Komisję Grantową.

Powiązane treści