Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 8km/h SSE
H 4 • L 4
-0C
Pt
-5C
Sob
-6C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPierwsza, ale nie ostatnia – ławeczka dla mam karmiących stoi na Wyspie Młyńskiej [ZDJĘCIA]
Ławeczka dla karmiących mam_SG (14)
25.05.2018 | 15:28

Pierwsza, ale nie ostatnia – ławeczka dla mam karmiących stoi na Wyspie Młyńskiej [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Ławeczka dla mam karmiących dzieci stoi w zacisznym miejscu w pobliżu placu zabaw.

Fot. Stanisław Gazda

Na Wyspie Młyńskiej stanęła pierwsza z sześciu bydgoskich ławeczek dla mam karmiących piersią. Jej usytuowanie w pobliżu istniejącego placu zabaw umożliwi karmiącej mamie nakarmienie i przewinięcie dziecka w zacisznym miejscu, a zarazem obserwację drugiego dziecka korzystającego z placu zabaw.

Dzisiejsze (25.05.) otwarcie ławeczki z udziałem m.in. wiceprezydent Bydgoszczy Iwony Waszkiewicz zbiegło się z rozpoczynającym się jutro i trwającym do 1 czerwca Światowym Tygodniem Karmienia Piersią, a także z Dniem Matki.

Pomysłodawczynią postawienia takiej ławeczki była Wiesława Gromadka-Stefaniak. Jej inicjatywę z radością powitała Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy. Pomysł bardzo spodobał się także Biuru ds. Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Zespołowi ds. wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, które to instytucje aktywnie włączyły się zarówno we wspieranie wcielenia go w życie, jak też w akcję propagowania karmienia naturalnego. Ławeczka ma być nośnikiem tej idei oraz miejscem zapewniającym poczucie intymności karmiącej mamie.

Ławeczka wyposażona jest w przewijak oraz daszek chroniący przed warunkami zewnętrznymi np. nasłonecznieniem. Ulokowana na Wyspie Młyńskiej jest pierwszą w mieście taką ławeczką, ale nie ostatnią. Kolejna, już wkrótce, stanie w Myślęcinku.

Warto podkreślić, iż nie jest to miejsce zarezerwowana tylko dla mam karmiących piersią – każdy rodzic będący z dzieckiem na spacerze może również z niej skorzystać, żeby odpocząć, nakarmić lub przewinąć swoją pociechę.

Powiązane treści