Bydgoszcz
-6C
Niebo częściowo zachmurzone
53% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H -6 • L -6
-9C
Pon
-9C
Wt
-12C
Sr
-11C
Czw
-10C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePierwsze boisko szkolne do remontu. A potem kolejne
SP nr 58, boisko - LG (2)
03.06.2016 | 10:46

Pierwsze boisko szkolne do remontu. A potem kolejne

Ogłoszono już cztery przetargi na modernizację boisk szkolnych.

Na zdjęciu: Remontu doczeka się m.in. boisko Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Gdańskiej.

Fot. Leszek Grabowski/ archiwum

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowoczesnego boiska ZSO nr 4 przy ul. Stawowej. W kolejce czekają już następne placówki.

Budowa boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Stawowej (w ubiegłym roku otwarto tam basen) rozpocznie się w wakacje. Wielofunkcyjne boisko będzie miało wymiary 29,3×20,3 m, a nawierzchnia w kolorach niebieskim i pomarańczowym zostanie wykonana z poliuretanu. Obiekt wyposażony będzie w piłkochwyty, kosze do koszykówki, bramki, ławki i monitoring. W projekcie przewidziane jest też dobudowanie niezbędnych chodników.

Czytaj także: Konkurs rozstrzygnięty! Tak będzie wyglądał kampus Akademii Muzycznej [WIZUALIZACJE]

Remont przy sprzyjających warunkach ma zakończyć się jesienią. Na razie został ogłoszony przetarg na wykonanie prac budowlanych, po którego rozstrzygnięciu ma być znany koszt inwestycji.

W tym roku miasto planuje budowę sześciu wielofunkcyjnych boisk, na co zarezerwowało w budżecie 6,6 mln zł. Oprócz ZSO nr 4 modernizacji doczekają się także SP nr 58 przy ul. Gdańskiej 53a, ZSO nr 2 przy ul. Nowodworskiej 13, ZS nr 6 przy ul. Staroszkolnej 12, Gimnazjum nr 20 przy ul. Karpackiej 30 i ZS nr 21 przy ul. Bałtyckiej 59. Dla ostatnich trzech z wymienionych placówek także ogłoszono już przetargi. W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski zaplanowano też remonty przy ZS nr 24 przy ul. Puszczykowej oraz przy ZS nr 34 przy ul. Zacisze.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail