Bydgoszcz
24C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 24 • L 24
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPiesek Tośka zbiera dla Amelki! Patronat medialny Metropolii Bydgoskiej. pl
DSCF1232
07.12.2016 | 16:10

Piesek Tośka zbiera dla Amelki! Patronat medialny Metropolii Bydgoskiej. pl

Na zdjęciu: Baner w Galerii Pomorskiej zachęcający do zbiórki oraz urna na dary informują, że Amelka i jej mama nadal potrzebują wsparcia.

Fot. Stanisław Gazda

Wkrótce po tragicznym wybuchu w domu jednorodzinnym przy ul. Byszewskiej ruszyła akcja pomocy dla poszkodowanej rodziny Adamowiczów. Zbierane były nie tylko pieniądze, ale również między innymi ubrania i zabawki czy przedmioty codziennego użytku. Choć Amelka i jej mama wyszły już ze szpitali, to zbiórki trwają nadal, bo potrzeb jest wiele. Między innymi Galeria Pomorska przy wsparciu znajomych i rodziny organizuje „Świąteczną loterie z gwiazdami”. Do urny postawionej w centrum handlowym od 1 do 17 grudnia można wrzucać ręczniki, ubrania, przybory szkolne czy pościel. Akcji patronuje m.in. Metropolia Bydgoska. pl.

Z mniejszego banera, będącego urną na dary, można dowiedzieć się, że „Piesek Tośka zbiera dla Amelki”. Wyjaśnienie znajduje się na większym, stojącym obok. Tośka, to ukochana suczka Amelki. Pies znajdował się w domu w chwili wybuchu gazu. Spod gruzów został wydobyty przez strażaków po pięciu dniach. Przeżył i teraz jest symbolem walki – walczy dla Amelki i jej mamy.

W Galerii Pomorskiej zbierane są koce, pościele, ręczniki, środki czystości, żywność długoterminowa, słodycze, naczynia, sztućce, książki, przybory szkolne, wiadomo że potrzebna będzie pralka i lodówka. Każda pomoc jest ważna!

Powiązane treści