Bydgoszcz
23C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 23 • L 23
19C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
22C
Pon
17C
Wt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePiesi pod lupą policjantów. Jakie wykroczenia popełniali?
policja, piesi
25.11.2016 | 08:50

Piesi pod lupą policjantów. Jakie wykroczenia popełniali?

Na zdjęciu: Policjanci sprawdzali zachowania osób pragnących przejść przez jezdnię.

Fot. materiały prasowe KWP w Bydgoszczy

Przez trzy dni ponad trzystu policjantów ruchu drogowego i prewencji z jednostek na terenie miasta i powiatu bydgoskiego zwracało szczególną uwagę na zachowanie pieszych. Nie obyło się bez mandatów i pouczeń.

Działania pod kryptonimem „Pieszy” miały na celu ograniczenie zdarzeń na drodze zwłaszcza tych, których finałem jest śmierć człowieka, ale również ujawnianie i reagowanie na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przede wszystkim przez pieszych. Policyjne kontrole prowadzone były w godz. 6:00-22:00. Największą uwagę policjanci zwracali m.in. na stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, noszenie, poza obszarem zabudowanym, elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

W ciągu trzech dni trwania akcji funkcjonariusze ujawnili prawie 300 wykroczeń popełnionych przez pieszych. – Najwięcej było przejść przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, bo aż 186. Za wykroczenie to można zostać ukaranym mandatem w wysokości 100 złotych. Drugim najczęściej popełnianym przewinieniem przez pieszych było niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej i było ich łącznie 35 – mówi podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Mandatami ukaranych zostało 138 osób. Natomiast w 151 przypadkach policjanci zdecydowali się na zastosowanie pouczenia. 5 sytuacji zakończy się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

 

Powiązane treści