Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 13 • L 13
15C
Nd
10C
Pon
13C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePiesi pod lupą policjantów. Jakie wykroczenia popełniali?
policja, piesi
25.11.2016 | 08:50

Piesi pod lupą policjantów. Jakie wykroczenia popełniali?

Działania pod kryptonimem "Pieszy" dobiegły końca.

Na zdjęciu: Policjanci sprawdzali zachowania osób pragnących przejść przez jezdnię.

Fot. materiały prasowe KWP w Bydgoszczy

Przez trzy dni ponad trzystu policjantów ruchu drogowego i prewencji z jednostek na terenie miasta i powiatu bydgoskiego zwracało szczególną uwagę na zachowanie pieszych. Nie obyło się bez mandatów i pouczeń.

Działania pod kryptonimem „Pieszy” miały na celu ograniczenie zdarzeń na drodze zwłaszcza tych, których finałem jest śmierć człowieka, ale również ujawnianie i reagowanie na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przede wszystkim przez pieszych. Policyjne kontrole prowadzone były w godz. 6:00-22:00. Największą uwagę policjanci zwracali m.in. na stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, noszenie, poza obszarem zabudowanym, elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

W ciągu trzech dni trwania akcji funkcjonariusze ujawnili prawie 300 wykroczeń popełnionych przez pieszych. – Najwięcej było przejść przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, bo aż 186. Za wykroczenie to można zostać ukaranym mandatem w wysokości 100 złotych. Drugim najczęściej popełnianym przewinieniem przez pieszych było niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej i było ich łącznie 35 – mówi podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Mandatami ukaranych zostało 138 osób. Natomiast w 151 przypadkach policjanci zdecydowali się na zastosowanie pouczenia. 5 sytuacji zakończy się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

 

Powiązane treści