Bydgoszcz
10C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 10 • L 10
20C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
28C
Pt
25C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePijana 20-latka pomyliła mieszkania. Jej sąsiad wpadł z narkotykami
Policja
15.04.2017 | 15:29

Pijana 20-latka pomyliła mieszkania. Jej sąsiad wpadł z narkotykami

20-latka niechcący doprowadziła policjantów do narkotyków.

Na zdjęciu: Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Fot. archiwum

W nietypowy sposób bydgoscy policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Przypadkowo pomogła im pijana 20-latka.

W czwartek o godzinie 3:20 dyżurny komisariatu na bydgoskim Śródmieściu został powiadomiony o nietrzeźwej kobiecie przebywającej na klatce schodowej jednej z kamienic przy ul. Gdańskiej. Skierowany na miejsce patrol zastał siedzącą na schodach młodą kobietę, która oświadczyła, że próbuje wejść do swojego mieszkania. Klucze, którymi dysponowała nie pasowały jednak do zamka drzwi, co potwierdzili policjanci, chcąc pomóc kobiecie bezpiecznie wejść do domu.

W pewnym momencie drzwi od wewnątrz otworzył mężczyzna, który stwierdził, że ta pani tam nie mieszka. Wówczas kobiecie przypomniało się, że mieszka w lokalu obok. Klucze pasowały, a właściwy adres potwierdzały również jej dane sprawdzone w  systemach policyjnych. 20-latka oświadczywszy, że nie potrzebuje pomocy policjantów ani medycznej weszła do domu.

Na tym jednak interwencja się nie skończyła. Jej ciąg dalszy dotyczył mężczyzny, który chwilę wcześniej otworzył drzwi swojego mieszkania. Uwagę policjantów zwrócił zapach marihuany dobywający się z lokalu.  Mundurowi po wylegitymowaniu mężczyzny weszli do jego mieszkania. Tam na biurku ujawnili słoik po kawie, w którym znajdował się susz roślinny. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to marihuana. W trakcie dalszego przeszukania, przeprowadzonego przy udziale psa wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków, zabezpieczono jeszcze susz roślinny znajdujący się w pudełku od zapałek, pudełku po papierosach, lufkę z nadpaloną zawartością suszu, ale również woreczki strunowe z zawartością substancji sypkich oraz kryształków.

32-latek usłyszał zarzut dotyczący posiadania ponad 20 gramów narkotyków. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści