Bydgoszcz
6C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 6
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePijana matka za kierownicą. Z dziećmi w aucie
auto_samochód_kierownica
04.09.2017 | 12:58

Pijana matka za kierownicą. Z dziećmi w aucie

Samochód do kontroli zatrzymali mundurowi.

Na zdjęciu: Kobieta miała półtora promila alkoholu w organizmie.

Fot. wolny dostęp

Inowrocławscy policjanci powstrzymali 25-letnią kobietę, która prowadziła auto pod wpływem alkoholu. Kierowanym przez siebie pojazdem przewoziła dwójkę swoich dzieci. 

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartkowe popołudnie. Samochód do kontroli został zatrzymany przez policjantów około godziny 10:00 na ul. Toruńskiej. – Uwagę policjantów zwróciło jadące audi, w którym beztrosko podskakiwały dzieci. Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Jak się okazało, dzieciaki siedziały na tylnym siedzeniu, a w aucie nie było wymaganych do ich przewozu fotelików – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, rzecznik prasowy KPP w Inowrocławiu.

Funkcjonariusze zaczęli rozmawiać z 25-latką prowadzącą auto i nabrali podejrzeń, co do stanu jej trzeźwości. – Sprawdzenie wykazało, że miała ona 1,5 promila alkoholu w organizmie – mówi asp. szt. Drobniecka. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy i zobowiązali ją do kontaktu z rodziną w sprawie dzieci. Maluchy trafiły pod odpowiednia opiekę.

Kobiecie za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. – Policjanci sprawdząją również, czy jej zachowanie nie naraziło dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Jeśli się to potwierdzi kierującej może grozić kara do lat 5 więzienia – dodaje asp. szt. Drobniecka.


Powiązane treści