Bydgoszcz
-6C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -6 • L -6
-14C
Nd
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePijany jeździł ambulansem po Starym Rynku [WIDEO]
02.06.2016 | 11:53

Pijany jeździł ambulansem po Starym Rynku [WIDEO]

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem.

Pijany mężczyzna jeździł ambulansem po Starym Rynku. 22-latek przestawiał pojazd z miejsca na miejsce aż został zatrzymany przez policjantów.

We wtorek późnym wieczorem na Stary Rynek przyjechał ambulans, z którego wyszedł młody mężczyzna. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby udzielał komuś pierwszej pomocy. Mężczyzna sprawiał jednak wrażenie pijanego, odwiedzał kolejne lokale i przestawiał pojazd z miejsca na miejsce.

Policjanci powiadomieni o sytuacji widocznej na monitoringu przyjechali, aby wylegitymować 22-latka. Okazało się, że nie miał przy sobie dokumentów, a badanie trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mundurowi przewieźli pijanego do policyjnego aresztu, a ambulans został odholowany.

W środę sprawa miała swój ciąg dalszy. 22-latek posiadał ambulans legalnie, na zasadzie dzierżawy, gdyż prowadzi firmę zajmującą się transportem medycznym. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i będzie musiał odpowiadać za wszystkie wykroczenia drogowe, które zostały zarejestrowane na zapisie z monitoringu.

Powiązane treści