Bydgoszcz
1C
Słonecznie
64% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 1 • L 1
1C
Wt
-2C
Sr
-0C
Czw
-5C
Pt
-4C
Sob
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePijany kierowca autobusu. Wiózł dzieci na wycieczkę
bus-1898612_1280
20.06.2017 | 10:54

Pijany kierowca autobusu. Wiózł dzieci na wycieczkę

Policję zawiadomił jeden z pasażerów.

Na zdjęciu: W autobusie znajdowało się około 30 osób.

Fot. wolny dostęp

Prawie promil alkoholu znajdował się w organizmie mężczyzny, który wsiadł za kierownicę autobusu i wiózł dzieci z powiatu pilskiego na wycieczkę do Zakopanego. Pojazd zatrzymano w rejonie nakielskiej obwodnicy. 

Informacja o podejrzeniu nietrzeźwości 41-latka dotarła do policjantów w nocy z soboty na niedzielę około godziny 2:30. Zgłoszenie dotarło do dyżurnego nakielskiej komendy od jednego z pasażerów autobusu kierowanego przez wspomnianego mężczyznę.

Dyżurny natychmiast skierował patrol w rejon nakielskiej obwodnicy, gdzie mundurowi zwracali uwagę na przejeżdżające pojazdy celem zatrzymania autobusu opisanego w zgłoszeniu. Już po kilku minutach pojazd został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że autobusem podróżowało około 30 osób, w tym dzieci. Przystankiem docelowym wycieczkowiczów było Zakopane – relacjonuje mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Kierowca został poddany badaniu trzeźwości, które potwierdziło, że w wydychanym przez niego powietrzy znajduje się alkohol. Alkomat wykazał, w organizmie mieszkańca gminy Łobżenica prawie promil alkoholu. – Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcy prawo jazdy i zakazali mu dalszej jazdy. Dzieci jadące na wycieczkę zostały przekazane opiekunom, pod których pieczą, oczekiwały na przyjazd innego, trzeźwego kierowcy. Nieodpowiedzialny 41-latek po wykonanych czynnościach został zwolniony. Niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sprawę rozstrzygnie sąd, a kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Andrzejewska.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail