Bydgoszcz
5C
Słonecznie
97% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 5 • L 5
8C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
8C
Pon
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnalePijany kierowca tira. Zatrzymany przez policjantów
SAMSUNG CAMERA PICTURES
16.02.2017 | 18:45

Pijany kierowca tira. Zatrzymany przez policjantów

Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Na zdjęciu: Swoją podróż zakończył w policyjnym areszcie.

Fot. materiały prasowe KPP w Świeciu

Nawet dwa lata w więzieniu może spędzić 50-latek, który został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Kierowca samochodu ciężarowego daf miał prawie promil alkoholu w organizmie. 

Mężczyzna został zatrzymany do rutynowej kontroli kierowców przeprowadzanej we wtorek w Nowych Marzach w powiecie świeckim. – Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 50-letniego mieszkańca Częstochowy wykazało, że stężenie alkoholu w jego organizmie wynosi prawie promil. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Udaremnili również kierowcy, podróżującemu autostradą aż z Gdańska, dalszą jazdę zatrzymując go w policyjnym areszcie – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, p.o. oficera prasowego KPP w Świeciu.

Po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. – Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat – dodaje sierż. szt. Tarkowska.

Powiązane treści