Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 14 • L 14
15C
Pon
16C
Wt
25C
Sr
32C
Czw
34C
Pt
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePijany kierowca uciekał przed policją. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności
policja kogut
11.09.2017 | 11:30

Pijany kierowca uciekał przed policją. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

W niedzielę około 22 policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy.

Na zdjęciu: Zatrzymany kierowca miał około 2 promili alkoholu we krwi.

Fot. Archiwum.

Mieszkaniec Szubina usłyszy dwa zarzuty. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych, ponieważ kierując po pijanemu uciekał przed funkcjonariuszami. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

W niedzielę przed godziną 22:00 do szubińskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie o pijanym kierowcy. Z zawiadomienia wynikało, że jedzie on nissanem primerą i w chwili zgłoszenia był widziany na ulicy Wyzwolenia. Na wskazany adres został wysłany patrol policji. Funkcjonariusze od razu zauważyli podejrzany samochód, którym kierował znany im mieszkaniec Szubina. Włączyli sygnały świetlne i ruszyli za autem. Siedzący za kierownicą 33-latek nie reagował na wydawane sygnały i zaczął uciekać.

Pijany mężczyzna zjechał na drogę gruntową, zamknął samochód i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim czasie mundurowi znaleźli mężczyznę i zatrzymali go. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu we krwi 33-latka.

Pijany kierowca przebywa w policyjnym areszcie i już dzisiaj usłyszy zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli policyjnej. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie sąd.

Powiązane treści