Bydgoszcz
6C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 6
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePijany kierowca uciekał przed policją. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia
wypadek bydgoszcz
04.04.2018 | 11:39

Pijany kierowca uciekał przed policją. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia

Mężczyzna został zatrzymany po pościgu.

Na zdjęciu: Policjanci po pościgu ujęli kierowcę auta.

Fot. KPP Świecie

Funkcjonariusze świeckiej policji zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który uciekał przed nimi i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Policjanci na ulicach miasta prowadzili akcję „trzeźwy kierujący”. W pewnym momencie do poleceń funkcjonariuszy nie zastosował się mężczyzna, który prowadził opla astrę.

– Podczas kontroli w miejscowości Sulnówko (powiat świecki), jeden z policjantów sprawdzał stan trzeźwości kierującego oplem astrą – mówi sierż. sztab. Joanna Tarkowska z biura prasowego komendy powiatowej policji w Świeciu. Jak dodaje, już na początku kontroli funkcjonariusz nabrał podejrzeń, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu.

Kierowca nie zastosował się do poleceń policjantów i zaczął uciekać. Pościg trwał kilkadziesiąt minut, ale w tym czasie 33-latek nie reagował na kolejne polecenia funkcjonariuszy, a następnie rozbił także jeden z policyjnych radiowozów.

Mężczyznę zatrzymano, a następnie został on poddany badaniu, które wykazało że ma on półtora promila alkoholu we krwi. Teraz mają mu zostać postawione zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a za to grozi mu do pięciu lat więzienia.


Powiązane treści