Bydgoszcz
6C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 6 • L 6
0C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
5C
Sob
4C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePijany rowerzysta na drodze. Z bronią w kieszeni
Pistolet-SIG-p1000504
03.07.2017 | 15:58

Pijany rowerzysta na drodze. Z bronią w kieszeni

Mężczyznę zatrzymali policjanci z Błonia.

Na zdjęciu: Mężczyzna miał przy sobie broń palną, magazynki i 14 sztuk amunicji.

Fot. archiwum

Policjanci przemierzając w czwartek ulicę Wysoką w Bydgoszczy, zwrócili uwagę na rowerzystę, który jechał środkiem jezdni, wykonując przy tym nagłe zmiany kierunków jazdy. Okazało się, że 42-latek był nietrzeźwy oraz posiadał przy sobie broń palną i amunicję. Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu. 

Styl jazdy mężczyzny wzbudził czujność funkcjonariuszy. – Mężczyzna jechał środkiem jezdni, wykonywał nieskoordynowane manewry, niespodziewanie zmieniając kierunki jazdy. W pewnym momencie nagle zatrzymał się przez pojazdem policjantów, porzucił rower, po czym z agresją i wulgaryzmami skierował się w ich stronę – relacjonuje st. asp. Lidia Kowalska z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

Podjęte wobec mężczyzny czynności szybko potwierdziły, że jest on nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto podczas kontroli osobistej policjanci ujawnili przy mężczyźnie broń palną, magazynki oraz 14 sztuk amunicji. Na posiadanie ich wymagane jest zezwolenie, a 42-latek takiego nie posiadał, więc został zatrzymany.

Mężczyzna trafił do policyjnej izby wytrzeźwień. – Śledczy z komisariatu na Błoniu, po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Prokurator po przeprowadzonym przesłuchaniu wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie 42-latka. Sędzia, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku i aresztował go na dwa miesiące – informuje st. asp. Kowalska.

Ponadto mężczyzna odpowie też za wykroczenie związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail